Autor:
Drachirus
Přidáno:
18/02/2009 v 20:39:45
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
26/02/2009 v 16:48:21

Zobrazeno: 6439x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 770x
1 2 3 4 5

Český název: Hrotnočelec indický
Latinský název: Mastacembelus pancalus


Čeleď:Mastacembelidae (Hrotočelcovití)
Původ: Asie - Přední Indie
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: Všežravec ale dává přednost živé potravě
Doporučené PH: 7 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 6 - 22 °dGH
Agresivita: Agresivní
Charakteristika: Má úhořovité tělo, ze stran mírně zploštělé. Ryba využívá především dno. Použijeme kameny s kořeny pro úkryt, ale vyvarujeme se ostrým hranám. Ryba je aktivní hlavně v noci. Ve dne se zdržuje v úkrytech, nebo je zahrabána v písku a vyčnívá jí jenom část hlavy s rypcem a očima.
Pohlavní dimorfismus: Samice je větší, plnější, v břišní části světlejší. Samec má masivnější, zahnutější chobotnatý rypec.
Rozmnožování: Vytírá se většinou po výměně vody, za šera nebo v ranních hodinách. Tře se pod hladinou do jemnolistých rostlin. Plůdek se líhne do tří dnů. Samice má až kolem 1000 mladých.

V inzerátech: Akvarijní rostliny


Tato fotografie pochází ze stránek http://eau.douce.free.fr/Hrotnočelec indický


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hrotnočelec africký Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hrotnočelec ohnivý (Hrotnočelec červenopruhý)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hrotnočelec ohnivý (Hrotnočelec červenopruhý) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec červenoploutvý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby