Autor:
Carex
Přidáno:
10/03/2008 v 11:43:54
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
22/09/2008 v 16:07:58

Zobrazeno: 8487x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 756x
1 2 3 4 5

Český název: Hřebenáček skvrnitý
Latinský název: Crenicara filamentosa


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 23 - 25 °C
Potrava: nitěnky, perloočky buchanky, larvy komárů a pakomárů, suché krmivo
Doporučené PH: 5,5 - 6,75
Doporučená tvrdost vody: 4 - 13 °dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Pěkná cichlida žijící ve spodních vrstvách nádrže. Chováme v nádrži s dostatkem úkrytů z kamenů a kořenů a s tmavým dnem. Rybka má na světlém podkladě šachovnicový vzor vytvořený tmavými skvrnami. Okolo řady skvrn probíhají podél celého těla dvě zelenomodré linky, které vyniknou zejména při bočním osvětlení. Ploutve mají červeno-modrý vzor a jejich konce jsou vláknovitě prodloužené. Pod okem je úzká červená linka a přes oko široký černý pásek, který začíná na konci úst a končí na okraji žábrového véčka.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je pestřejší, má protaženou hřbetní a řitní ploutev.
Rozmnožování: Odchov je možný. Samice klade asi 120 jiker do jamek nebo na kameny či rostliny. Plůdek se líhne za 2 dny. Rodiče pečují o potomstvo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquaworld.netfirms.comHřebenáček skvrnitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hřebenáček Reganův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hřebenáček skvrnitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Craterocephalus stramineus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlida skvrnitá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby