Autor:
Evica39
Přidáno:
04/01/2009 v 09:48:53
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5282x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 848x
1 2 3 4 5

Český název: Hřebenáček Reganův
Latinský název: Crenicichla regani


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika - povodí Amazonky
Maximální velikost: do 10 cm
Vhodná teplota: 27 - 29 °C
Potrava: živá masožravá, příp. mražená, umělou potravu nepřijímá
Doporučené PH: 6,0 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: do 7 °dGH
Agresivita: dravá, temperamentní ryba
Charakteristika: Svým vzhledem připomíná štiku. Vyžaduje prostornou nádrž dlouhou alespoň 150 cm, širokou 60 - 70 cm. Výška není důležitá, protože tato ryba se ráda zdržuje u dna, kde sedí v úkrytech a čeká na kořist. Velmi důležitá je filtrace, provzdušňování a častá výměna vody. Dusitany se nesmí ve vodě vyskytovat. Zanedbání kvality vody se odrazí na zdraví ryby. Nejčastěji je to zkrácení života (průměrný věk je 4 - 6 let), nedochází ke tření a jsou náchylní na bakteriální infekci.
Pohlavní dimorfismus: Samice mají na hřbetní ploutvi různé skvrnkové vzory černé barvy, prsten okolo nich je bílý. Samec má na těle devět černých, úzkých proužků.
Rozmnožování: Ze skupiny ryb se vytvoří pár. Námluvy trvají i několik dnů, je to proto, aby se samice usadila v dlouhé úzké jámě(keramická trubka), a začala čistit její strop. Samec v této době hlídá teritorium. Jikry jsou kladeny na strop, kde jsou následně oplodňovány samcem. O jikry a larvy se stará výlučně samice. Když se potěr rozpláve, starají se o něj oba rodiče.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.dcg-online.deHřebenáček Reganův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hřebenáč sp. Xingu Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hřebenáček skvrnitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hřebenáč proteus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hřebenáč sp. Xingu     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby