Autor:
Batman
Přidáno:
09/03/2008 v 15:28:40
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
23/11/2008 v 18:21:59

Zobrazeno: 6613x Hodnocení: 2.7 Hodnoceno: 832x
1 2 3 4 5

Český název: Hrbohlavec Tinantův
Latinský název: Steatocranus tinanti


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Západní Afrika, řeka Kongo
Maximální velikost: do 15 cm
Vhodná teplota: 26 °C
Potrava: Živá nebo mražená, s oblibou požírá žížaly a maso z kreve a mušlí
Doporučené PH: 6,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 4 - 10 dGH
Agresivita: Teritoriální,přiměřeně agresivní uvnitř druhu.
Charakteristika: Zdržují se převážně ve spodním patře, kde leží na štěrku nebo na písku, vyhovuje jim proudění ve vodě. Vzhledem k tomu, že je špatným plavcem uchyluje se do dutin a jeskyňěk, které slouží jako úkryt. Jako většina jeho rodových příbuzných je reofilní cichlida, což znamená, že upřednostňuje život v prudce tekoucích vodách. Jeho válcovitě prodloužené tělo je tomuto životu znamenitě přizpůsobeno, neboť klade vodnímu proudu jen minimální odpor. Během vývoje došlo k zakrnění plynového měchýře a dnes se nachází v nefunkčním stadiu. To přineslo strátu možnosti plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou větší a v dospělosti mají větší hlavu.
Rozmnožování: Není snadné a je vyhrazeno specialistům. Snůžka jiker je chráněna před silným prouděním vody v jeskyni nebo skalní puklině. Péči o potomstvo přebírá samička.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.nswcs.org.auHrbohlavec Tinantův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hrbohlavec africký Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hřebenáč Crenicichla menezesi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hrbohlavec africký L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hlaváč sundský (Hlavačka sundská, Hlaváč rytířský)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby