Autor:
Hanča
Přidáno:
12/09/2008 v 17:48:28
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
04/02/2009 v 11:18:28

Zobrazeno: 5781x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 914x
1 2 3 4 5

Český název: Hranobřich Valentinův
Latinský název: Canthigaster valentini


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Tetraodontidae (Čtverzubcovití)
Původ: Indopacifická oblast, Rudé moře
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 25 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 8,3 - 8,4
Salinita: 1,023 - 1,027 g/cm3
Agresivita: nechovat s bezobratlými
Charakteristika: Pozor - při manipulaci vylučuje jedovatý sliz a ten by mohl značně namořit celé akvárium. V případě nebezpečí se nafoukne, aby vypadal větší. Rozhodně to ale neskoušejte pro zajímavé podívání, protože mu to nedělá dobře. Od hřbetu až po břicho se této bílé rybě táhnou dvě černé klínovité skvrny. Nad očima je další sedlovitá skvrna a na horní straně ocasního stébla je podélná černá skvrna. Bílé plochy těla jsou pokryté hnědými tečkami a linkami. I když jsou všeobecně přátelské, některé druhy bývají teritorialní. Jako náhradní potravu mají v oblibě sladkovodní slimáky, jejichž ulity lehce rozdrtí svými silnými zuby.
Pohlavní dimorfismus: Není.
Rozmnožování: Není známo.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.starfish.chHranobřich Valentinův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Hranobřich Solandrův Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Hrotnočelec čínský   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Hranobřich Solandrův L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Drsnatec obecný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby