Autor:
Dadka21
Přidáno:
06/09/2008 v 16:27:15
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
01/01/2009 v 22:47:27

Zobrazeno: 14951x Hodnocení: 2.59 Hodnoceno: 1345x
1 2 3 4 5

Český název: Hranáč šedý (Mořský zajíc)
Latinský název: Cyclopterus lumpus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Cyclopteridae (Hranáčovití)
Původ: Skalnaté pobřeží severovýchodního Atlantiku
Maximální velikost: 60 cm
Potrava: Živa
Agresivita: chovejte v akváriu jen jeden druh
Charakteristika: Žije na skalnatém dně,od mělčin do hloubky 300m.Tato zvláštní ryba má sivěmodré až zelenkavé zbarvení.Má oválné a velmi vysoké tělo,na kterém jsou 4 podélné pruhy kostěných trnů.Břišní ploutve má srostlé v jednou širokou přísavku.Ŕitní ploutev je složena z 1 tvrdýho a 10 měkkých plotevných paprsků. Sameček má v období tření na těle modré mramorování. Tělo chrání několik kostěných destiček. Mláďata mají dvě hřbetní ploutve posunuté dozadu.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou většíaj do 60cm,sameček má jen kolem 50cm.
Rozmnožování: Kolem zimy a na jaře,kdy se třou,samička naklade i kolem 200000 jiker,v malých chomáčcích. O jikry se stará samec.Za 1-2 týdny se vylíhnou 6-7 mm larvy,které žijí z planktonu.

V inzerátech: ! POZVÁNKA NA JEDINEČNOU BURZU VE VŠEDNÍ DNY !


Hranáč šedý (Mořský zajíc)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Houpavec ropušnicovitý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Hranobřich Solandrův   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Bodlok tominský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Letucha evropská (Letucha středomořská)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby