Autor:
Carex
Přidáno:
04/03/2008 v 14:51:27
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
11/04/2009 v 20:18:40

Zobrazeno: 6531x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 986x
1 2 3 4 5

Český název: Hořavka duhová
Latinský název: Rhodeus sericeus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 4 - 22°C
Potrava: nitěnky, peloočky, larvy komárů a pakomárů, roupice, suché krmivo.
Doporučené PH: 5.8 – 6.3
Doporučená tvrdost vody: 2 - 3°dGH
Agresivita: mírumilovná hejnová rybka
Charakteristika: Drobná rybka s vysokým zploštělým tělem. Hřbet je tmavě zbarvený, boky stříbřité a břicho bílé. Tato rybka má velmi zajímavé rozmnožování, při kterém je nutná přítomnost škeble rybničné. V době tření naroste samičce dlouhé kladélko, kterým vpravuje jikry do žaber škeble. Poté sameček jikry oplodní. Plůdek se líhne za 2 - 3 dny a dále se cca 4 týdny vyvíjí v dýchacím otvoru škeble. Barva těla je stříbrnošedá. Samci jsou v době tření zelení či fialoví.
Pohlavní dimorfismus: V době tření se u samiček vytváří kladélko. U samečků se v době tření objevuje charakteristická vyrážka. Samečci jsou větší a mají oranžovou duhovku oka. Samičky mají duhovku žlutozelenou.
Rozmnožování: Odchov je možný, pokud je v akváriu živá škeble. Klade do nich jikry. Odchov je bohužel obtížný, jelikož mlži se jen těžko udržují v akváriu živí.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.drpez.comHořavka duhová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hořavka asijská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hořavka duhová západní (Hořavka horká)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hořavka asijská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hořavka obecná     Editovat článek     Přidat fotku


Ještě tam je zajímavé, že larvy škeble zase nějakou dobu žijí paraziticky na rybkách. Takže škeble z toho má taky prospěch.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby