Autor:
Rukavec
Přidáno:
07/02/2009 v 19:37:25
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4113x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 919x
1 2 3 4 5

Český název: Hořavka asijská
Latinský název: Rhodeus ocellatus ocellatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Čína, Tchaj-wan, Korea
Maximální velikost: 9 cm
Vhodná teplota: 18 - 21 °C
Potrava: živé a vločkové krmivo
Doporučené PH: okolo 7,0
Doporučená tvrdost vody: 8 - 18 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Čilá a studenovodní ryba. Pečovat o ni dovede každý. Pozorovat tuto rybku je opravdu pastva pro oči. Za hlavou má jasnou modrou skvrnu, která je viditelná při určitém úhlu dopadu světla.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je v době tření krásně zbarven a má třecí vyrážku. Samičky jsou naopak nevýrazné, mají asi 4 cm dlouhé kladélko.
Rozmnožování: Jesli chcete vidět zajímavé kladení jiker a péči o ně, musíte dát do akvária mlže. Samička naklade do mlže asi 40 jiker a sameček přidá mlíčí. V bezpečí v žábrách mlže se vyvíjí plůdek.

V inzerátech: ! JARNÍ AKCE PRO AKVARISTY !


Tato fotografie pochází ze stránek http://upload.wikimedia.org/


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlavostojka třískvrnná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hořavka duhová   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hořavka perlová L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hořavka duhová     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby