Přidáno:
05/03/2008 v 16:32:52
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
08/04/2009 v 22:21:27

Zobrazeno: 7205x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 927x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Hlavostojka tečkovaná
Latinský název: Chilodus punctatus


Čeleď:Chilodontidae (Hlavostojkovití)
Původ: Tekoucí vody v Amazonii a Guayane
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 1 - 10°dGH
Agresivita: klidná, hejnová
Charakteristika: Není příliš jednoduchá na chov a proto se nedoporučuje pro začátečníky. Hlavostojka se jí říká protože tělo drží šikmo dolů. Můžeme ji chovat ve společenské nádrži, ale jen ve společnosti stejně velkých a mírných ryb. Doporučuje se je chovat v hejnu o 8 rybkách. I když je všežravá, upřednostňuje rostlinnou potravu. Vločkové krmivo jí můžete smíchat s vodou a směs potom natřít na kameny. Když směs zaschne, kameny umístěte v akváriu, kde si z nich rybka krmivo oškrabuje. Vyhovuje jí měkká voda a tlumené osvětlení. Základní zbarvení je stříbrné s tmavými tečkami a tmavým podelným pruhem na boku jež se táhne od rypce až k ocasní ploutvi. Oči má červené.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou štíhlejší a na řitní ploutvi mají čárkovanou kresbu. Samice jsou plnější v bříšku a řitní ploutev mají průhlednou.
Rozmnožování: Jikry mají obzvláště tuhý obal a jsou nelepkavé a neprůhledné. Plůdek se líhne asi za 30 hodin a za další čtyři až pět dnů se rozplave. Jikry volně rozptyluje.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.animalsholding.czHlavostojka tečkovaná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlavostojka podélněpruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlavostojka třískvrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gavúnek sentanský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Nožovec čitala     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby