Autor:
Dadka21
Přidáno:
10/09/2008 v 22:52:15
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6070x Hodnocení: 2.75 Hodnoceno: 945x
1 2 3 4 5

Český název: Hlaváčovec nádherný
Latinský název: Nemateleotris decora


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Ptereleotridae
Původ: Indický a Tichý oceán
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 23 - 27 °C
Potrava: živá, náhradní
Doporučené PH: 8.1 - 8.4
Agresivita: Klidná rybka
Charakteristika: Zbarvení těla je vpředu krémově bílé se sytým fialovým pasem táhnoucím se od tlamky na první hřbetní ploutev. Zadní část těla je tmavší. Na všech ploutvích (kromě prsních) převládají odstíny fialové nad červenou a černou. U jiné formě tohoto druhu převládá na ploutvích modré zbarvení. V běžných akváriích je možno chovat jen jednotlivě nebo v páru. Vyžadují vhodné úkryty. Jsou výborní partneři k bezobratlým.
Pohlavní dimorfismus: Je velmi obtížné je určit mimo období tření.


Tato fotografie pochází ze stránek http://commons.wikimedia.orgHlaváčovec nádherný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Hlaváč žlutý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Hlaváčovec velkolepý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok citronový L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Hlaváčovec velkolepý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby