Autor:
Speedtt
Přidáno:
20/04/2008 v 16:15:28
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
05/04/2009 v 12:35:08

Zobrazeno: 8680x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 882x
1 2 3 4 5

Český název: Hlavačka pastelová
Latinský název: Tateurndina ocellicaude


Čeleď:Eleotridae (Hlavačkovití)
Původ: Nová Guinea
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: živá potrava (nitěnky, larvy komárů...)
Doporučené PH: 7 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: klidná rybka, agresivní v období tření
Charakteristika: Jedná se o u nás poměrně dostupnou rybu. Vyhovuje jí středně až hustě osázená nádrž s čistou, chemicky vyváženou vodou. Proplouvá celou nádrží, zdržuje se raději v dolních vrstvách vody. Doporučuje se chovat dva samečky a čtyři samice, aby nedocházelo k soubojům.
Pohlavní dimorfismus: Základním rozlišovacím znakem pohlaví je tvar hlavy.Sameček má strmé čelo a tukový hrb na temeni hlavy. V dospělosti je sameček větší (7 cm, samička dorůstá 5 cm).
Rozmnožování: Pro odchov se doporučuje samostatná nádrž osázená rostlinami a s množstvím úkrytů (jeskyňky, PVC trubky...). Poté co samice naklade jikry do úkrytu (bývá jich okolo padesáti) je samec oplodní, hned poté ryby odlovíme. Potěr se vykulí do dvou dnů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquahobby.comHlavačka pastelová

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlavačka Odontamblyopus rubicundus Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlavačka purpuropásá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kardinálka vietnamská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Trnovčík zakrslý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby