Autor:
Yirka
Přidáno:
29/12/2008 v 08:56:37
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5634x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 817x
1 2 3 4 5

Český název: Hlavačka mramorovaná
Latinský název: Proterorhinus marmoratus


Čeleď:Gobiidae (Hlaváčovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 5 - 20 °C
Potrava: Všežravá rybka
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Charakteristickým znakem jsou břišní ploutve srostlé v přísavku. Její pomocí se může přichytnout na podklad i ve značných proudech. Rybka nemá plynový měchýř, takže se pohybuje pouze bočními přískoky. Je chráněným druhem.
Pohlavní dimorfismus: Není rozlišitelný.
Rozmnožování: Jikry klade na jaře a počátkem léta v počtu do 900 kusů dávkovaně do rostlin či na kameny. Rodiče pak o jikry pečují.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.mrk.cz/Hlavačka mramorovaná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlavačka mozaiková Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlavačka Odontamblyopus rubicundus   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec nigerijský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Protomelas annectens     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby