Autor:
Yirka
Přidáno:
03/07/2009 v 08:01:47
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
03/07/2009 v 23:24:53

Zobrazeno: 6066x Hodnocení: 3.04 Hodnoceno: 898x
1 2 3 4 5

Český název: Hlaváč pouštní
Latinský název: Chlamydogobius eremius


Čeleď:Gobiidae (Hlaváčovití)
Původ: Austrálie, Oceánie
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 14 - 30 °C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 7,5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 10 - 30 °dGH
Agresivita: Snášenlivá a klidná ryba
Charakteristika: Potřebuje dobře filtrovanou nádrž s pravidelnou údržbou a dobře okysličenou vodou. Substrát by měl být světlejší a jemnější. Aktivní je především v podvečer. Dokáží žít i v extrémních podmínkách, protože patří mezi velice adaptabilné ryby. Dají se i krotit, dokáží dokonce brát potravu z ruky. Dožívají se jen asi 18 měsíců.
Pohlavní dimorfismus: Samička je menší, sameček je zbarven do žluta.
Rozmnožování: Vytírá se v dutinách -jeskyňkách, o jikry se po výtěru stará sameček. Po vykulení se doporučuje rodiče odlovit.


Tato fotografie pochází ze stránek http://fishatlas.org/Hlaváč pouštní


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlaváč oranžovoskvrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hlaváč Radovičův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Nožovec skvrnitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostroretka stěhovavá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby