Autor:
Killer
Přidáno:
10/03/2008 v 18:42:12
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
04/02/2009 v 19:24:20

Zobrazeno: 6763x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 846x
1 2 3 4 5

Český název: Hladinovka plavínovitá (Vodní mák)
Latinský název: Hydrocleis nymphaeoides


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Jížní Amerika
Čeleď:Limnocharitaceae
Výška: 100 cm
Vhodná teplota: 20 - 25 °C
Osvětlení: 0,5 W/l
Doporučené PH: 5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 12 °dGH
Charakteristika: Pochází z tropických a subtropických oblastí, kde roste ve stojatých a pomalu tekoucích vodách. Listy jsou sytě zeleně lesklé, kožovité. Rostlina kvete v průměru 5 - 6 cm velkými květy, světle žluté barvy, uprostřed oranžové. Něžné květy této hladinovky připomínají květy máku, proto ji v Argentině nazvali vodní vlčí mák. Do akvária sázíme jen jednu rostlinu, jinak by zastínila celou hladinu. V létě se jí výborně daří i v záhradním jezírku. Docela rychle se rozrůstá a stíní ostatním kytkám, ale nemá ráda proudící vodu a šneci ji spásají velmi rychle.
Rozmnožování: odnožemi, semenami.

V inzerátech: Levná akvaristika


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Hladinovka plavínovitá (Vodní mák)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Hladinovka plavínová Č Další rostlina(podle českého názvu) - Hnědovka cv. Philippine   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Voďanka žabí L Další rostlina(podle latinského názvu) - Hladinovka plavínová     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby