Autor:
Yirka
Přidáno:
26/04/2008 v 15:16:18
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
07/09/2008 v 06:59:32

Zobrazeno: 7877x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 969x
1 2 3 4 5

Český název: Hemigraphis repanda
Latinský název: Hemigraphis repanda


Typ: terarijní rostlina
Původ: Malajsie
Čeleď:Acanthaceae (Paznehtníkovité)
Výška: do 20 cm
Vhodná teplota: 18 - 26 °C
Osvětlení: 0,5 W/l
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Charakteristika: Nenáročná rostlina, která se však tak jako ostatní rostliny této čeledi více hodí do paludaria či teraria, v akvariu přežívá pouze několik měsíců a postupně schází. Listy má tmavě zelené, zespodu přechází do červenofialova, přičemž intentzita tohoto vybarvení je úměrná intenzitě osvětlení.
Rozmnožování: Bočními výhony nebo řízkováním

V inzerátech: pandicek


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.pianetablu.info/Hemigraphis repanda

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Hemigraphis colorata Č Další rostlina(podle českého názvu) - Hemigraphis traian   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Hemigrafis nejmenší L Další rostlina(podle latinského názvu) - Hemigraphis traian     Editovat článek     Přidat fotku


Vydržela prakticky opravdu rovných 6 měsíců. V posledním stadiu jí během týdne odešly skorovšechny listy. Jinak za toho půl roku "povyrostla" tak o 2cm. Nenechte se zlákat ke koupi.


Teď ji mám šestý měsíc a brzy půjde z nádrže, protože živoří a vyloženě se jí nedaří.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby