Autor:
Vera007
Přidáno:
04/07/2009 v 09:11:10
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4447x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Sumíček Wyckův
Latinský název: Hemibagrus wyckii


Čeleď:Sumci - Bagridae (Sumíčkovití)
Původ: Asie (od Thajska po Indonésii)
Maximální velikost: 70 cm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Agresivita: dravá ryba
Charakteristika: V přírodě obývá jezera, zátoky a řeky Asie. Má rád dostatek kamení a plovoucí dřevo. Rostliny většinou nepožírají, ale musí být pevně zasazeny ve dně, aby je nevytrhli. Je možné ji chovat pouze ve velmi velkém akváriu nebo jezírku s rybami většími než je ona sama, pro menší ryby je nebezpečná. V akváriu může poškodit některé vložené objekty (například dekoraci). Ideální potravou je žívá (maso, hmyz, krevety, malé ryby), přijímá ale i vločkové krmivo a tablety. Mladým rybám by mělo být podáváno převážně vločkové krmivo, jinak by v dospělosti mohli odmítat jinou než živou stravu.
Pohlavní dimorfismus: Rozdíly nejsou přesně známé, předpokládá se, že samička je menší a plnější.
Rozmnožování: Tření zatím v akváriu nebylo zaznamenáno. Pravděpodobně kladou velké množství jiker.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.seriouslyfish.comSumíček Wyckův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sumíček velkoústý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sumíček zdobený   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřník votouronský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sumíček kambodžský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby