Autor:
Hanča
Přidáno:
12/09/2008 v 17:43:05
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
03/04/2009 v 21:20:32

Zobrazeno: 6357x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 918x
1 2 3 4 5

Český název: Havýš čtyřhranný
Latinský název: Tetrosomus gibbosus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Ostraciidae (Havýšovití)
Původ: Indopacifická oblast
Maximální velikost: 40 cm
Vhodná teplota: 25 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 8,3 - 8,4
Salinita: 1,023 - 1,027 g/cm3
Agresivita: Nelze chovat s bezobratlými
Charakteristika: Pozor - při manipulaci vylučuje jedovatý sliz a ten by mohl značně zamořit celé akvárium.Tvar těla ryby je nepravidelný. Břišní část krunýře je poměrně široká a směrem ke hřbetu se krunýř zužuje, až je nahoře zakončen trnem. Ryba dosahuje délky až 30 cm.[3] V přední části se nachází úzká hlava s vystouplou tlamou. V horní části dvě oči, které jsou situovány do stran. Na boku jsou dvě malé prsní ploutve. Na hřbetě za trnem je malá hřbetní ploutev. Tělo je zakončeno poměrně úzkým ocasem, na kterém se nachází velká ocasní ploutev sloužící k hlavnímu pohybu. Tělo je kryto šupinami a má světlou barvu místy pokryté tmavými skvrnami. Na některých místech mají skvrny značně zářivou až výraznou barvu.Není lovena pro maso a ani jako návnada.
Pohlavní dimorfismus: Není.
Rozmnožování: Není známo.

V inzerátech: Prodám terčovce


Tato fotografie pochází ze stránek http://fins.actwin.comHavýš čtyřhranný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Havýš běloskvrnný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Havýš rohatý (Laktorie hranatá)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Čtyřzubec skvrnitý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Kněžík sedlový     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby