Autor:
Drachirus
Přidáno:
05/02/2009 v 20:04:13
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
06/02/2009 v 09:06:47

Zobrazeno: 2734x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Halančíkovec oranžovoploutvý
Latinský název: Rivulus langesi


Čeleď:Halančíkovité - Cyprinodontidae (Halančíkovcovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 3-12°dgH
Agresivita: Mírně agresivní
Charakteristika: Nejlépe je ji chovat v jednodruhové nádrži, která by měla být dobře zarostlá a zároveň dát dostatek prostoru pro plavání. Ryba ráda skáče a lehá si na plovoucí rostliny.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je více zbarvenější a má delší ploutve.
Rozmnožování: Tak jako ostatní halančíkovci klade jikry dávkovaně po dobu několika týdnů, nejraději doé rašelinného podkladu. Jikry by poté měly být vyjmuty mimo nádrž a pro zdárný drženy asi měsíc ve vlhku. Poté se zalijí a vylíhnou.
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančíkovec modropásý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančíkovec skvrnoocasý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančíkovec Guayanský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančíkovec zlatoocasý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby