Autor:
Rukavec
Přidáno:
14/07/2008 v 20:12:15
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
09/04/2009 v 09:45:21

Zobrazeno: 5468x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 885x
1 2 3 4 5

Český název: Halančíkovec floridský
Latinský název: Jordanella floridae


Čeleď:Halančíkovité - Cyprinodontidae (Halančíkovcovití)
Původ: Florida, severní Amerika
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 18 - 25 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 4 - 8
Doporučená tvrdost vody: 3 - 11 °dGH
Agresivita: klidná , snášenlivá ryba
Charakteristika: Dobře osvětlené akvárium s písčitým dnem a hustou vegetací. Často okusuje řasy ze skla. Pochází z braktických vod, proto je vhodné přidat do nádrže sůl. Zbarvení této rybky je velmi variabilní, mění se podle barvy dna a nálady rybky. Samci mívají sklon k útočnosti.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají větší ploutve a jsou barevnější než samice. Sameček opatruje jikry. Potěr se líhne asi za 5 - 6 dnů a po rozplavaní rychle roste. Po třech měsících pohlavně dospívá.
Rozmnožování: 1 samec a 2 samice v nádrži zarostlé řasami. Uvádí se, že se vytírá do jamky v písku, ale zjístilo se, že se vytře i do trsů rostlin.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.nativefish.orgHalančíkovec floridský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík zlatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančíkovec Guayanský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kandiru skrytý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka Dickfeldova     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby