Autor:
Speedtt
Přidáno:
20/04/2008 v 16:28:24
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
15/11/2008 v 19:46:48

Zobrazeno: 3154x Hodnocení: 2.33 Hodnoceno: 3x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík vláknoploutvý
Latinský název: Fundulopanchax filamentosus


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Afrika (Nigérie)
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 21 - 24 °C
Potrava: všežravec (nejvíce živé krmivo a jako doplněk vločkové krmivo, ....)
Doporučené PH: 6,5 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 6 - 15 °dGH
Agresivita: mírumilovná ryba
Charakteristika: Tato ryba není náročná na chov (není však pro úplné začátečníky). Nejčastěji se pohybuje v horní a střední části nádrže.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je barevnější a má větší ploutve. Samice nemá vláknitě prodloužené plotve a je asi o 1 cm menší.
Rozmnožování: Samostatná nádrž s rašelinou jako dno. Po vytření ryby odlovíme a snížíme hladinu vody na 1 až 2 cm teplota do 22°C v šeru. Po dvou týdench rašelinu částečně vysušíme a necháme v klidu další dva týdny (20°C). Poté zalijeme měkkou o něco teplejší vodou. Potěr se líhne do několika hodin.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquamakerbg.comHalančík vláknoploutvý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík venezuelský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík Walkerův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík mramorovaný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Fundulopanchax gresensi     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby