Autor:
Speedtt
Přidáno:
20/04/2008 v 13:54:21
Autor změny:
Robo111
Naposledy změněno:
07/07/2011 v 13:18:57

Zobrazeno: 8363x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 6x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík Rachowův (Halančík nádherný)
Latinský název: Nothobranchius rachovii


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Afrika (Mosambik)
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 20 - 24 °C
Potrava: živá/mražená potrava (nitěnky, larvy komárů...)
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Agresivita: Mírne teritoriální ryba - samci si imponují, mírna ve srovnání s některými jinými příslušníky rodu
Charakteristika: Tato ryba se nehodí do společenského akva (v přítomnosti živších rybek je v stresu). Bohužel se musíme smířit s tim, že délka života těchto rybek je asi třičtvrtě roku, maximálně rok. Má sklon k teritoriálnimu chování. Tělo je oranžové s červenými a modrými pruhy. Ocasní ploutev je ostře kombinovaná červeně, modře a oranžově pruhovaná. Chov je snadný - tak jako u ostatních nothobranchiů se pro citlivost na oodinózu doporučuje přisolit.
Pohlavní dimorfismus: Sameček pestře zbarvený a samička hnědavá.
Rozmnožování: Stejně jako u většiny anuálních halančíků : Odchov vyžaduje zkušenost, protože jikry musí zůstat 5 a více měsíců mimo vodu, ale ve vlhku a teplu a pak být zpět vloženy do vody. To proto, že v přírodě ryby nakladou jikry, pak tůňka vyschne. Dospělí jedinci zemřou a jikry přežijí v bahně. Když se pak tůňka v období dešťů zase naplní vodou, vylíhnou se z jiker mladí halančíci.

V inzerátech: Koupim


Tato fotografie pochází ze stránek http://akvaforum.noHalančík Rachowův (Halančík nádherný)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík příčnopruhý (Halančík pruhovaný) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík Riggenbachův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Patriziův (Halančík červenoocasý) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík kindijský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby