Autor:
Horac
Přidáno:
20/06/2007 v 20:36:02
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 15774x Hodnocení: 2.77 Hodnoceno: 1149x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík pestrý
Latinský název: Aphyosemion australe


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: oblast Gabunu v západní Africe
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 24°C
Potrava: preferují živou potravu
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 4 - 10° dGH
Agresivita: mírumilovné, ale nedoporučuje se chovat je s rybičkami jiných druhů
Charakteristika: Tělo těchto rybek zdobí červené čárky a tečky. Hřbetní a řitní ploutve jsou protažené, lyrovitá ocasní ploutev je nahoře i dole protažena vláknovitě. V akváriu mají rádi plovoucí rostliny a nesnáší vodu s nálevníky.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má hnědočervené štikovité tělo, skřele a část těla za nimi je zelená až modravá. Samička je světlehnědá, s ojedinělými červenými tečkami na těle a nemá prodloužené ploutve.
Rozmnožování: Střední nebo také malá nádrž umístěná v šeru, voda měkká, slabě kyselá, čirá. Vložíme jakékoliv jemnolisté rostliny nebo větší chomáč umělých perlonových vláken. Rybky se vytírají nepravidelně, v několikadenních přestávkách i několik týdnů. Lepkavé jikry jsou poměrně velké a dobře viditelné. Tenkou skleněnou trubičkou je setřeseme z rostlin, opatrně sesbíráme skleněnou kapilárou a přeneseme do malé čisté misky s nízkým stavem vody (2-3 cm) stejného složení, kterou přikryjeme sklem. Jikry jsou choulostivé na světlo. Bílé a neoplozené jikry denně odstraňujeme. Když sbíráme jikry postupně, musíme mít několik misek, které si označíme datem. Plůdek se líhne za 10 dnů i později. Vylíhlý potěr opatrně slejeme do zvlášť připravené nádržky. Potěr poměrně rychle roste a po 10 týdnech pohlavně dospívá.

V inzerátech: daruji neonky


Halančík pestrý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík perleťový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík pestrý Hjerresenův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík nigerský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík pestrý Hjerresenův     Editovat článek     Přidat fotku


Ahoj mi nešlo ani tak o způsob chovu. (funguje stále ale je pracný). Omlouvat se nemusíte. Když tak panu Zukalovi (mám na mysli autorská práva na ty pozor!!!!)


David: Ano, je pravda, že informace jsou z Akvarijních ryb od Zukala. Jsem pouze začínající akvarista, takže nemám tolik zkušeností a musím čerpat z knih. Pokud je tento způsob odchovu zastaralý, tak se omlouvám. Proto jsem na těchto stránkách udělal editaci článků (pro registrované uživatele). Vím, že tyto články nejsou dokonalé, takže jestli byste mohl něco zlepšit, prosím editujte tento článek.


Stránky to budou možná pěkné. Jen nevím proč opisovat do detailu knihu Akvarijní ryby (R.Zukal str.41).Způsob odchovu je zastaralý a dnes se již nepoužívá. Je vidět, že dotyčný halančíky nechováSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby