Autor:
Batman
Přidáno:
28/03/2008 v 09:46:11
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5389x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 742x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík Patriziův (Halančík červenoocasý)
Latinský název: Nothobranchius patrizii


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Východní Afrika
Maximální velikost: samečci 3,5 - 4cm, samičky menší
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Potrava: jen drobná živá potrava
Doporučené PH: 6,5
Agresivita: nejsou agresivní
Charakteristika: Nejlepší je chovat je v malém druhovém akváriu s rozmanitými možnostmi úkrytů. Přímo dopadající světlo zvenčí tomuto druhu nevyhovuje, ideální je hustá pokrývka z plovoucích rostlin.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou mnohem barevnější než samičky které jsou prakticky bezbarvé.
Rozmnožování: Střední nebo také malá nádrž umístěná v šeru, voda měkká, slabě kyselá, čirá. Vložíme jakékoliv jemnolisté rostliny nebo větší chomáč umělých perlonových vláken. Rybky se vytírají nepravidelně, v několikadenních přestávkách i několik týdnů. Lepkavé jikry jsou poměrně velké a dobře viditelné. Tenkou skleněnou trubičkou je setřeseme z rostlin, opatrně sesbíráme skleněnou kapilárou a přeneseme do malé čisté misky s nízkým stavem vody (2-3 cm) stejného složení, kterou přikryjeme sklem. Jikry jsou choulostivé na světlo. Bílé a neoplozené jikry denně odstraňujeme. Když sbíráme jikry postupně, musíme mít několik misek, které si označíme datem. Plůdek se líhne za 10 dnů i později. Vylíhlý potěr opatrně slejeme do zvlášť připravené nádržky. Potěr poměrně rychle roste a po 10 týdnech pohlavně dospívá.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akwafoto.plHalančík Patriziův (Halančík červenoocasý)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík Paschenův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík perleťový   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Palmquistův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Rachowův (Halančík nádherný)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby