Autor:
Killer
Přidáno:
13/03/2008 v 23:32:25
Autor změny:
Drachirus
Naposledy změněno:
04/02/2009 v 21:36:12

Zobrazeno: 6628x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 780x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík oranžový
Latinský název: Aphyosemion striatum (Aphyosemion lujae)


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Afrika
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: živé - nítěnky; vločkové
Doporučené PH: 6.5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 4 - 10 °dGH
Agresivita: mírumilovný
Charakteristika: Sezónní rybka žijící ve středních vrstvách vody. Má ráda plovoucí rostliny a úkryty. Ráda má i místo na plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samička je olivově zbarvená s mnoha malými hnědými tečkami po stranách těla a částečně na ploutvích.
Rozmnožování: Malá nádržka, 24°C, měkké dno (vyvařená rašelina), voda měkká, slabě kyselá. Po vytření chovný pár odlovíme a vodu z vytírací nádržky opatrně stáhneme, aby zůstala jen nepatrná část vody nade dnem. Nádrž těsně přikryjeme a uložíme ji při teplotě 20 - 22 °C do temného prostředí (asi na 14 -20 dnů). Po uplynutí této doby vylejeme rašelinu i s jikrami do jemné hustší síťky a z rašeliny opatrně vytlačíme vodu, až se rašelina začne drobit. Rašelinu i s jikrami vložíme do misky a jemně přitlačíme. Když horní vrstva rašeliny zaschne, přikryjeme misku sklem a ponecháme znovu v klidu a v temnotě při teplotě 20° C dalších asi 14 dnů. Po té době nalejeme na rašelinu měkkou dešťovou vodu (22°C). Potěr se během několika hodin vykulí z jiker.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.petshop-zoomania.com/Halančík oranžový

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík Oeserův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík Palmquistův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík skvělý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Walkerův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby