Autor:
Hanča
Přidáno:
03/09/2008 v 15:52:54
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
27/04/2009 v 06:46:02

Zobrazeno: 6915x Hodnocení: 2.78 Hodnoceno: 871x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík modrý
Latinský název: Aphyosemion sjoestedti


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Afrika
Maximální velikost: 11 cm
Vhodná teplota: 18 - 22 °C
Potrava: drobná živá, mražená potrava
Doporučené PH: 6,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 12 °dH
Agresivita: agresivní
Charakteristika: Potřebuje větší akvárium, mírné osvětlení, plovoucí rostliny a dostatek úkrytu. Na dno je dobrá rašelina. Plovoucí rostliny musí být. Špatně snáší vyšší teploty vody, při teplotě 25 °C a více dochází k nechutenství, vyblednutí barvy, rybky se přestávají vytírat, schovávají se v rostlinách nebo polehávají na dně téměř bez pohybu. husté, kvůli přímému světlu, které nesnáší.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou větší a barevnější.
Rozmnožování: Měkká nepříliš hluboká voda. Jikry nekladou najednou. Před vylíhnutí musí být jikry několik týdnů v dobře utěsněném plastovém sáčku bez vody, do nějž se dá dno z vlhké vyluhované rašeliny. Sáček udržujte v mírně teplém prostředí. Ryby se vylíhnou za dva až čtyři týdny. Poté se přemístí do vody a krmí se malou živou potravou (mikry).


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.amidchaos.comHalančík modrý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík modroskvrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík monrovijský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Schmittův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík skvělý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby