Autor:
Yirka
Přidáno:
29/06/2008 v 07:28:21
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
08/01/2009 v 17:56:26

Zobrazeno: 4296x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 791x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík kubánský
Latinský název: Cubanichthyis cubensis


Čeleď:Halančíkovité - Cyprinodontidae (Halančíkovcovití)
Původ: Kuba - západní část
Maximální velikost: 4 - 7,5 cm
Vhodná teplota: 23 - 27 °C
Potrava: Všežravec, drobná živá
Doporučené PH: 7,0 - 7,6
Doporučená tvrdost vody: do 15 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: V domovině žije ve sladkých potocích, ale obývá i silně zabahněné laguny. Složení vody bývá různé tvrdosti, dokonce se vyskytuje i ve vodách braktických ( poloslaných ). Je to rybka nespoločenská, uspokojí se s malou nádrží, v které ale musí mít křyšťálově čistou vodu, dobře prokysličenou a s bohatým porostem vodních rostlin. Je vhodné chovat ji v malých hejnech, možno ve společenském akváriu ve společnosti menších mírumilovných rybek. Je třeba výkonná filtrace.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou velmi barevní, mají na těle podélné řady proužků a teček. Samice jsou méně barevné s jedním tmavším podélným próužkem.
Rozmnožování: Za předpokladu dostatku rostlinných úkrytů se s úspěchem množí i ve společenském AQ. Klade lepivé jikry, z nichž se plůdek vykulí po 10 dnech, odchovávat na trepce či žábronožce.


Tato fotografie pochází ze stránek http://i79.photobucket.com/Halančík kubánský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík krásnoocasý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík liberijský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ctenops nobilis L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Cunningtonia longiventralis     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby