Autor:
Rukavec
Přidáno:
13/02/2009 v 19:24:19
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4129x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 761x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík kamerunský
Latinský název: Aphyosemion cameronense


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Kamerun
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 18 - 24 °C
Potrava: živá
Doporučené PH: 6,0 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: 4 - 10 °dGH
Agresivita: relativně mírumilovní
Charakteristika: Pochází ze západoafrického pralesa. Je plachý a choulostivý. Péče o něj je problematická s mnoha problémy. Jsou choulostiví například na znečištění vody a proto se doporučuje pravidelně část vody měnit. Nechovat v příliš velkém teple. V mládí jsou náchylnější k nemocem více než v dospělosti a mladé rybky při znečištění vody uhynou. Mají rády kryty z kořenů a kamenů. Husté osázení a na dně by měl být jemný písek.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou nádherně zbarveni. Samice jsou méně barevné.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.inkmkr.comHalančík kamerunský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík Jubbův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík kindijský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík praporkový L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Aphyosemion caudofasciatum     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby