Autor:
Speedtt
Přidáno:
20/04/2008 v 12:29:20
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
05/04/2009 v 21:14:18

Zobrazeno: 7770x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 760x
1 2 3 4 5

Český název: Halančík dvoupásý
Latinský název: Chromaphyosemion bivittatum (Aphyosemion bivittatum)


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Západní Afrika
Maximální velikost: 7 - 9 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: všežravec (živé nitěnky, vločkové krmivo, ....)
Doporučené PH: 6,5 - 6,8
Doporučená tvrdost vody: 2 - 10 °dGH
Agresivita: mírumilovná ryba
Charakteristika: Jedná se o poměrně aktivní rybu, která se zdržuje ve střední až vrchní části nádrže. (může i vyskočit). Akvárium by mělo být dostatečně osázené rostlinami a mít tmavé dno. Kvůli skákání by nad akváriem mělo být víko(ze skla).
Pohlavní dimorfismus: Sameček má protáhlejší zadní a hřbetní ploutev.
Rozmnožování: Ryby přelovíme do malé nádrže, kterou umístíme do šera. Pro vyprovokování páření přidáme do vody výluh z rašeliny a mořské soly. Nádrž by měla být osázena jemnolistými rostlinami. Páření může trvat i několik týdnů. Jikry přemístíme do nádrže s 2 - 3 cm vysokým vodním sloupcem. Potěr se líhne do deseti dnů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquamax.deHalančík dvoupásý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík drobný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Halančík dvoupruhý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostroretka stěhovavá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Riggenbachův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby