Autor:
Horac
Přidáno:
06/08/2007 v 12:23:16
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
06/01/2009 v 21:17:30

Zobrazeno: 11320x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 955x
1 2 3 4 5

Český název: Gurama velká
Latinský název: Osphronemus goramy


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Velké Sundy, Malajsie, Jáva, jižní Čína, Indie
Maximální velikost: v zajetí 30 cm, v přírodě až 65 cm
Vhodná teplota: kolem 24 °C
Potrava: všežravec, s převahou rostilnné potravy.
Doporučené PH: 6.5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 14 - 25° dGH
Agresivita: hejnovitá ryba, v mládí agresivní, v dospělosti flegmatická.
Charakteristika: Je potřeba velké akvárium, raději bez rostlin, protože je požírá. Mladí jedinci mohou být rvaví. Starší rybky jsou tmavší než mladší. Rostou velmi rychle. Ve své domovině patří k oblíbeným konzumným rybám. Na zložení vody není náročná, nutna je intenzivní filtrace protože tahle ryba produkuje velké množství odpadů. S věkem se mění barva i tvar těla. Mláďata jsou stříbřistěbronzové. Dospělým rybám naroste na čele tukový hrbol, který deformuje hlavu.
Pohlavní dimorfismus: Samec je štíhlejší a má zašpičatělé a protažené hřbetní a řitní ploutve. Samička je plnější a ploutve jsou zakulacené.
Rozmnožování: V akváriu většinou neprobíhá, ale někdy se podaří. Jikry kladou do kulovitého hnízda, které postaví z rostlinného materiálu. Další dva až tři dny hlídají rodiče hnízdo i potěr z jiker.

V inzerátech: Skalara


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquaworld.netfirms.comGurama velká


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gudea tajemná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hadohlavec africký   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Koruška evropská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čichavec obrovský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby