Autor:
Evica39
Přidáno:
23/11/2008 v 17:48:16
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
22/12/2008 v 08:57:36

Zobrazeno: 5443x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 858x
1 2 3 4 5

Český název: Gudea olivová
Latinský název: Girardinichthys multiradiatus


Čeleď:Živorodkovité - Goodeidae (Gudeovití)
Původ: Mexiko - mělké jezero Lago de Lerma v nadmořské výšce 3000 m
Maximální velikost: 35 - 60 mm
Vhodná teplota: 10 - 20° C
Potrava: Nejlépe živá
Doporučené PH: 7,0 - 8,0
Doporučená tvrdost vody: do 20° dGH
Agresivita: klidná ryba
Charakteristika: Rybka která vyžaduje chladnější vodu, je nutné ji udržovat maximálně do 20 °C. Ve zbarvení samečka je pozoruhodná výrazná "skvrna březosti", která věrně imituje kuličky zárodků. O jejím smyslu se zatím nic neví. Hřbetní a řitní plotev samečka je v dospělosti špinavě bílá, citrónová až žlutá. Čím bohatší strava na karotein o to zlatavější je zbarvení obou pohlaví.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší.Řitní ploutev samečka modifikována na pohlavní orgán-spermatopodium.Tento orgán je pohyblivý pouze do stran.V dospělosti pohlavní dichromatizmus.
Rozmnožování: Živorodý druh. Samci používají při páření dvě stratégie.Buď samičkám dvoří,nebo se tim ani nezdržují a jdou rovno na věc.Samička rodí v intervalech 49 - 61 dní. Narozené rybky jsou přibližně 12 mm dlouhé. Rodiče si je nevšímají.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquavisie.retry.orgGudea olivová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gudea namodralá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gudea pomerančová   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Žirardinka modrá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gudea dymová (Žirardinka kouřová)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby