Autor:
Killer
Přidáno:
13/03/2008 v 23:26:25
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
22/02/2009 v 08:02:44

Zobrazeno: 6385x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Gudea motýlková (Ameka / Živorodka půvabná)
Latinský název: Ameca splendens


Čeleď:Živorodkovité - Goodeidae (Gudeovití)
Původ: Mexiko
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 20 - 25 °C
Potrava: Všežravec -raději má rostlinnou stravu
Doporučené PH: 6.5 - 8.5
Doporučená tvrdost vody: polotvrdá kolem 10 °dGH
Agresivita: Klidná, hejnová ryba.
Charakteristika: Pokud není chována v hejnu nebo je nevhodně krmena, může být agresivní k jiným rybám a okusovat jim ploutve.
Pohlavní dimorfismus: Samice je větší a má i větší břišní část. Samec má výraznější zbarvení, černé podélné čáry na boku a jasně žluté, černě lemované okraje ocasní, hřbetní a částečně i řitní ploutve. Sameček je menší a má gonopodium. Sameček je snadno rozlišitelný díky výraznému zbarvení - jasně žlutého černě lemovaného okraje ocasní, hřbetní a částečně i řitní ploutve.
Rozmnožování: Po dlouhé březosti - cca 60 dní vrhají samice 10 - 40 mladých, výjimečně i více. Mláďata jsou dost velké - 1,5 až 2 cm. Samice při porodu nebo po něm dokonce hyne.

V inzerátech: gudea červenoocasá


Gudea motýlková (Ameka / Živorodka půvabná)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gudea levhartí Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gudea namodralá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Axolotl Mexický - Vodní dráček L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kaproun obecný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby