Autor:
Dadka21
Přidáno:
24/11/2008 v 20:12:29
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5697x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 875x
1 2 3 4 5

Český název: Grunion kalifornský
Latinský název: Leuresthes tenuis


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Atherinopsidae
Původ: Tichý oceán
Maximální velikost: 18 cm
Potrava: plankton
Charakteristika: Gruniony mají tření načasované podle přílivu a odlivu. V noci během největšího přílivu plavou k břehu a kladou jikry do písku. Následující vlna spláchne ryby zpět do moře. O dva týdny později v době vysokého přílivu se z jiker vylíhnou zárodky a odplouvají do moře.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.britannica.comGrunion kalifornský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Gobiodon oceanops Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Havýš běloskvrnný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Caroun Candolův L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pyskoun (Pruhatec) harlekýn     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby