Autor:
Carex
Přidáno:
21/03/2008 v 16:41:25
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
15/04/2009 v 12:36:59

Zobrazeno: 7019x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 915x
1 2 3 4 5

Český název: Gavúnek tmavý
Latinský název: Melanotaenia nigrans


Čeleď:Gavúnkovití - Melanotaeniidae
Původ: Austrálie
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 20 - 25 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5.2 – 5.6
Doporučená tvrdost vody: 4 - 13 °dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Čilá hejnová a společenská rybka žijící ve středních a horních vrstvách vody. Obývá pomalu tečoucí vody potoků a močálů s bohatou vegetací, písčitým dnem. Může žít i v brakické vodě. Modro fialové šupiny vytvářejí na těle síťovitou kresbu. Ploutve jsou načervenalé. Často dosahují až na začátek ploutva ocasní. Chov je snadný. Vyžaduje tvrdou vodu s přidáním 1 čajové lžičky soli na 5 litrů vody. Potřebuje velký volný rostor pro plavání. Obývá horní a střední část nádrže.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou výrazněji zbarvení, první hřbetní ploutev mají protaženou do špičky. A mají tmavší okraje plouví.
Rozmnožování: Odchov je možný. Jikry jsou přichycené k rostlinám. Či volně rozptylovány.

V inzerátech: Gavůnek tmavý-samice


Tato fotografie pochází ze stránek http://members.optusnet.com.auGavúnek tmavý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gavúnek skvrnitý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gavúnek třípruhý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Duhovka Melanotaenia mubiensis L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Duhovka Melanotaenia ogilbyi     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby