Autor:
Carex
Přidáno:
21/03/2008 v 17:22:04
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
11/04/2009 v 09:17:13

Zobrazeno: 9823x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 1108x
1 2 3 4 5

Český název: Gavúnek madagaskarský
Latinský název: Bedotia geayi


Čeleď:Gavúnkovití - Melanotaeniidae
Původ: Madagaskar
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 20 - 25 °C
Potrava: Všežravec, hlavně mražená a živá potrava.
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 9 - 19 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Čilá hejnová, dlouhověká rybka žijící ve středních a horních vrstvách vody.Dožívá se shruba 10 let. Chováme ve společenské nádrži s dostatkem prostoru pro plavání. Vyžaduje čistou vodu.tělo může být od žlutohnědé až po modrozelenou. Tvar těla je symetrický. Ploutve mají červené s tmavým okrajem. Tvar úst napovídá, že jde o rybku žijící u hladiny. Mladí jedinci přijímají pouze pohybující se potravu, proto není špatné do akvária umístit vzduchovací kamínek, aby se vytvořilo proudění vody. Gavúnek by se měl chovat v menší skupině. Mají rády tvrdou vodu.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má červeně lemovanou hřbetní a řitní ploutev. Samička je menší, plnější v břišku, ocasná ploutev je bezbarvá.
Rozmnožování: Tření je dlouhodobé, denně klade jen málo jiker, které visí na rostlinách na dlouhém vlákně. Odchov je možný. Potěr se líhne za 6 - 7 dní. Rodiče nepožírají jikry ani potěr. Mladé rybky rostou nerovnoměrně, proto je nutné je třídit podle velikosti. Potrava pro potěr se musí pohybovat.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.malawicichlidhomepage.comGavúnek madagaskarský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gavůnek lososový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gavúnek malý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Přísavka Leveretova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka štikovitá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby