Autor:
Vašek
Přidáno:
10/11/2008 v 15:30:49
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
07/04/2009 v 18:10:59

Zobrazeno: 6712x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 876x
1 2 3 4 5

Český název: Gavúnek Conniin
Latinský název: Pseudomugil connieae


Čeleď:Gavúnkovití - Pseudomugilidae (duhounkovití)
Původ: Papua
Maximální velikost: 4 - 5 cm
Vhodná teplota: 25 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7,5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 2 - 10° dGH
Agresivita: Mírumilovná, hejnovitá, vytrvalá rybička
Charakteristika: Tato rybička má ráda tmavé dno, rostliny po stranách, kořeny a dekorativní skalky. Tělo stříbrné, na hřbetu a břiše tmavé linie, ploutve se žlutým lemem. Chov je poměrně obtížný. Vyžaduje mírně alkalickou brakickou vodu. Jsou citliví na změnu kvality vody. Pohybují se především ve střední části nádrže.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou větší a zbarvenější.
Rozmnožování: Kvůli samcově agresivitě se pár dá do odchovničky a tam se vytře. Má se vytírat 2 - 3 samice na 1 samce. Po páření se rodiče odloví. Jikry kladou na rostliny. Vylíhnutý potěr roste pomalu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://members.optusnet.com.auGavúnek Conniin


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gavůnek Chilatherina alleni Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gavúnek diamantový   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Litoxus tygrovaný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gavúnek vidloocasý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby