Autor:
Dadka21
Přidáno:
24/11/2008 v 19:54:25
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
22/03/2012 v 02:38:04

Zobrazeno: 5745x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 934x
1 2 3 4 5

Český název: Gavún písečný
Latinský název: Atherina presbyter


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Atherinidae (Gavúnovití)
Původ: Atlantický oceán,Severovýchodní Atlantik, kanál La Mance, Severní moře, západní část Středozemního moře
Maximální velikost: 20 cm
Potrava: rybky, zooplankton
Charakteristika: Má dlouhé štíhlé tělo a dvě oddělené hřbetní ploutve. Šupiny pokrývají hlavu i tělo, po délce těla jich je 53 až 57. První a menší hřbetní ploutev má 6 až 9 ploutevních paprsků, v té druhé jich je kolem 12. Hřbet je zelený, břišní strana stříbřitě lesklá. Na bocích je stříbrný pruh.Živí se zejména zooplanktonem, ale i malými rybkami. Sama se stává kořistí větších ryb a mořských ptáků. Dožívá se 3 až 4 roků.Zdržuje se v hejnech v blízkosti hladiny, do větších hloubek plují jen v zimě.
Rozmnožování: Tření probíhá od dubna do července, na zarostlém pobřeží. Jikry jsou lepkavé a přichycují se na řasy nebo kameny.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jjphoto.dkGavún písečný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Fyzilír blankytný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Gobiodon oceanops   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun dravý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Trubkotlamka čínská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby