Autor:
Yirka
Přidáno:
01/02/2009 v 16:07:22
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
10/02/2009 v 19:59:38

Zobrazeno: 15507x Hodnocení: 2.76 Hodnoceno: 1234x
1 2 3 4 5

Český název: Garra rufa
Latinský název: Garra rufa


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Střední východ a Orient
Maximální velikost: 10 - 12 cm
Vhodná teplota: 25 - 30 °C
Potrava: Všežravá ryba
Doporučené PH: 6,2- 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 19 °dGH
Agresivita: Neagresivní rybka
Charakteristika: Vzhledově nepříliš atraktivní rybka, která má však zajímavé využití. Používá se totiž v lázních na léčení a ošetřování kožní nemoci lupenky, kde je využívána její chuť očišťovat napadenou pokožku oždibováním. Jedná se o ve společenských nádržích zřídka chovanou rybku, která se chová spíše v jednodruhových za účelem nasazení pro léčbu. Tyto nádrže jsou většinou bez dna a rostlin.
Pohlavní dimorfismus: Rozeznatelný pouze v době tření, když samička má viditelně zaplněné břicho.
Rozmnožování: Pro rozmnožování vyžaduje specifické podmínky, které jsou zatím know how několika úspěšných chovatelů. Nedostal jsem svolení údaje uveřejnit.

V inzerátech: Prodám odchovy halančíků


Garra rufa

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gara žlutopruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Gavúnek Axelrodův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gara žlutopruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička waterlotova     Editovat článek     Přidat fotku


Pěkná charakteristika jen bych doplnila - velice zajímavá rybka i pro akvaristy. Velice přispůsobivá nekonfliktní ( krunýřovce po týdnu přestali otravovat a žijou si ve vzájemné shodě). Pokud jich není velký počet v nádrži přežijou i odolné druhy rostlin. Nezajímají je ani odrostlejší paví očka, ale na čerstvém potěru si docela smlsnou.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby