Zajímavosti a vztahy akvarijních ryb1. Tetra měděná (3 příspěvky)

Moc prosím o radu dnes jsme do našeho nově založeného 55 litrového akvaria přinesli 5ks rybek Tetra měděná a 5ks Tetra neonová a dva krunýřovce. Rostliny ještě nejsou moc rozrostlé je jich tam 6 trsů. Po tom co se rybky asi po dvou hodinách po šetrném a pozvolném vypuštění uklidnili začali asi dvě Tetry měděné ty další tři honit a napadat. Pokud se těm dvěma agresivním připletou k čumáku i "neonky" tak se na ně taky vrhají. Ryby jsme nakrmili, ale chování se nezměnilo. Uklidní se situace? Nebo čím jim máme pomoct? Podle toho co jsem vypozorovala jsou Tetry měděné asi všechno samci. Ty dvě agresivní jsou teď mnohem víc vybarvené a dělají různé pozy na ostatní. Všem předem moc děkuji za radu!
Přidal(a) Estella dne 04/04/2012

2. Čichavec modrý a jeho agresivita (2 příspěvky)

Já mám doma 1 Čichavce modrého. K němu jsem přikoupila 3 párečky jiných druhů Čichavců. Ten můj je hodně honí. Mně připadá že začíná být hodně agresivní. Vždy úplně ztmavne a nějak podivně se zkroutí a začne honit ostatní. Já ho vždy dám do sáčku. Ten sáček s ním, nechám asi 1h v akvárku. On znovu zesvětlá. Tak jsem ho opět vyndala a dala k ostatním. On Však asi po 5 min začal být znovu tmavý a agresivní. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Děkuji :-)
Přidal(a) Aneta dne 29/01/2012

3. Portava (2 příspěvky)

Chcise zeptat jestli můžu dát ancistrusovi kolečko salátové okurky někde sem to čet a prý to normálně sežerou :-)
Přidal(a) Petr dostal dne 08/11/2010

4. POMOC neco mi zabiji pres noc rybicky (7 příspěvků)

ahojky mam v 100 l akvariu - tetry 5ks,skalary 5 ks,kominici 3ks, mecovky 6 ks,neonky 7 ks,pancernicek kropenaty 2 ks.Problem je v tom ze behem dne vse v poho a pres noc mi vzdy umre 1 rybicka a najde se uz ohlodana na kost pres 1 noc. NETUSIM co mi muze toto zpusobovat,ze behem 1 noci umre 1 rybicka a je i ohlodana az na kost.Poradte pls,u vsech rybek je psane ze jsou mirumilovne ale prestavam tomu verit ,ale netusim ktera z nich to muze delat.Jinak jsou vsechny zhruba ve stejne velikosti a kupovane jak byly mensi.Akorat nedavno jsem donesl tetry ,muzou to delat ony??? pomozte pls.
Přidal(a) Dance7 dne 19/10/2009

5. Zajímavosti a vztahy akvarijních ryb (8 příspěvků)

Já tedy netuším, ale v Hornbachu se docela divili, co máme doma v akváriu za směs rybiček.. Nezdálo se jim , že v 350l akvárku jsou závojnatky, neonky, ancistrus, keříkovec, karas a paví očka... Vše nám normálně žilo a rybičky se respektují... Pak jsme ještě dokoupili bojovnice a skaláry, ale bojovnice pomalu plavají v takovém množství vody, tak je zblajzli jak maliny, ale jinak vše OK, rybičky se množí... Chtěla jsem se zeptat, doopravdy je to tak šílené složení? :-) :-)
Přidal(a) Carrie2095 dne 06/06/2009

6. Peřovec a cichlidy? (14 příspěvků)

Vie niekto poradiť, či môže byť v 500l nádrži Peřovec dlouhoplutvý s kančíkmi, cichlidami a im podobnými rybami? Pozrite si, prosím osadenstvo nádrže "salonka", kde je viac informácií, kam by som chcela toho Peřovce dať. Peřovec má teraz asi 14 cm. Je na fotke vo Fóre - choroby, na tému "Panciernikovi sa rozpadávajú fúzy". Už je v poriadku, len nemám preňho vhodnú nádrž, ale sestra - "salonka" ano. Ďakujem
Přidal(a) Geminika dne 05/06/2009

7. Je neonka kanibal? (15 příspěvků)

Ahoj...mám doma neonky černé(5) a mám...no měla sem 2 normální neonky červené.Před měsícem jsem čistila akvárium a z podrosliny vyplavalo pokousané tělo mojí neonky :-) .Ještě včera jsem moji druhou něonky červenou vyděla a z ničeho nic když sem se přišla znovu podívta tam nebyla!!!!vůbec ani od rostlinama nebo ve skalce!C když ji nenky černé sežraly???Jsou agresivní i na jiné rybky v mojem akva. :-)
Přidal(a) Crazygirl dne 26/04/2009

8. Přeměna mečovky (8 příspěvků)

Koupila jsem si 4 oranžové mečovky: 1 menšího samečka a 3 samičky - 1 malou a 2 většího vzrůstu. Po dvou týdnech těm dvěma větším samičkám začas narůstat mečík. Jak je to možné? četla jsem že jsou to ve skutečnosti samci, ale proč se to tak děje? :-)

9. Jak dlouho??? (16 příspěvků)

Včéra jsem šel na hokej s taťkou (Na kluzište v povrlech) a když jsem odcházel s pokoje slyšel jsem šplouchnutí řikám si rybky zase blázněj,ale vyrazili jsme asi v 15:00 a ve 14:00 jsme se vrátili a když jsme přišel po hodině do pokoje ležela na zemi rybka(Tlamovec Žlutý)Chci se zeptat je možné aby ryby vydržela hodinu bez vody???Mě osobně to příde divné! :-)
Přidal(a) Michal dne 15/02/2009

10. Vztah, nebo jen tolerance (12 příspěvků)

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy jste třeba např. u někoho viděli nebo jste dokonce měli ryby v akvariu, které v odborných článcích by vůbec právě spolu být něměli. (např. Vrubozubec paví v 25 cm velikosti spolu se závojnatkou, která měří kolem 7 cm)
Přidal(a) Drachirus dne 09/02/2009

11. Voda do akva (15 příspěvků)

Jakou vodu dáváte do akvária? Já vždycky odstátou vodovodní, ale kamarád vždycky převařenou a říká, že je to lepší, protože se převařením všechno zlikviduje a voda je čistá. Co si o tom myslíte? Nemůže ta převařená voda uškodit rybám?

12. Emerzní pěstování (2 příspěvky)

Co to znamená pěstovat rostliny emerzně? Vítě někdo? :-)

13. Ancistrus (21 příspěvků)

Prosím vás porad´te mi někdo co mám dělat aby mi neožíral všechny rostlinky, :-) předem děkuji za vaší odpověd
Přidal(a) Zahradník dne 04/02/2009

14. Úprava filtru (9 příspěvků)

Dobrý den, poradíte mi někdo? Mám rybky napadené krupičkou, podávám jim malach. zeleň. Pro léčbu je ale nutné vypnout filtr a vzduchovat, jenomže mám filtr, který když vypnu, tak přestane jak vzduchovat tak filtrovat. Proto se chci zeptat, jestli by šlo vyjmout molitan a filtr by tak běžel ale vodu s léky by vlastně nefiltroval. Bylo by to možné? Nepoškodí se? Děkuji :-)

15. A co navíc? (15 příspěvků)

Všechny zdravim. Po 7 letech jsem si zase udělal radost a koupil si 112L. Teď zajíždím, tak jsem koupil jen pár kousků. Mečovky, Pancéřníčky, Ancistrusy, Černý Molly a od kamaráda jsem dostal dvě už větší Perlovky. Taky mi hned dvě malý rybky sežrali :-). A teď dotaz, co by se dalo k tomu pustit krom rybiček? Mám na mysli, raky, krevety, žabky, šneky, krtky apod. Mám tříletýho kluka a furt chce něco navíc než jen rybičky. Jo a taky by rád rybičku NEMO. Je něco takovýho sladkovodního? Předem děkuji za odpověď.
Přidal(a) Karfik dne 29/01/2009

16. Jaký lék (2 příspěvky)

Prosím poradíte někdo, jestli je lék ANTI-ICHTIN vhodný pro léčbu rozpadu ploutví? Je na něm napsáno, že je určen na léčbu krupičky, ale obsahuje malachytovu zeleň, která se používá i při léčbě BRP. Děkuji za rady :-)

17. BRP (4 příspěvky)

Nevíte jaký je nejlepší postup při léčbě bakteriálního rozpadu ploutví? Jaké s tím máte zkušenosti? Poradíte který lék je nejúčinější? Díky :-)

18. Hlučný filtr (5 příspěvků)

Pořídila jsem si akvarijní filtr Elite mini, ale je moc hlučný :-) Poradíte někdo co s tím mám udělat? Další nový kupovat nechci. :-)

19. Ancitrus zakrslík (28 příspěvků)

Můj ancitrus má již 3 měsíce stějně velké vousy. (jsou velmi malé) Může být růstově postižený? Pořád je stějně velký jako samice a neroste. Je zdravý a dobře krmený: Pokud můžete poraďte. Dík- :-)
Přidal(a) Vašek dne 11/01/2009

20. Karanténa (5 příspěvků)

Poradíte někdo? Jak má vypadat karanténní akvárium? jaké topení mám pořídit do 9 l? dají se koupit nějaké obyčejné filtry se vzduchováním, které by se hodily do tak malé nádrže? :-)
Přidal(a) P. dne 08/01/2009

21. Betta a neonky (25 příspěvků)

Co je pravdy na tom, že okusují neonky bettám ploutve? Moje betta jako jediná má takové divné potrhané a otrhané ploutve. Je to nemoc, nebo dílo neonek?
Přidal(a) Kristýna dne 04/01/2009

22. Nemocná ryba (13 příspěvků)

Zdravím! Mám akvárium 54 l a v něm 5 rybek. Včera večer jsem si všimla, že jedna ryba má na sobě drobné bílé tečky, bude to asi krupička. Ostatní ryby jsou v pořádku. Jak mám postupovat dál? Nemám žádně náhradní akv. ani nádržku kam bych nemocnou rybu mohla přemístit. Vůbec nevím co mám dělat, nechci o ryby přijít. Prosím poraďte mi. :-)
Přidal(a) Marcelin dne 01/01/2009

23. Čichavci (7 příspěvků)

Před dvěma dny jsem si koupila 2 zlaté čichavce, 2 platy skvrnité a parmičky z Oděsy. Druhý den mi ale jeden čichavec umřel. Měl úplně ohnutý ocásek směrem dolů a krvavou skvrnu u něj. Už sem si ho tak přinesla z obchodu, muselo se mu to stát když ho prodavačka lovila z nádrže. Druhý čichavec posmutněle polehává na dně, nemá ani moc zájem o jídlo. Ostatní ryby se ke krmení jen hrnou. Nemáte zkušenost s tím, jaké suché krmení čichavcům nejvíce chutná? Mám nějaké vysoceproteinové pro všechny akv. ryby, ale to nechtěli. :-)
Přidal(a) Yara dne 31/12/2008

24. Skaláry (13 příspěvků)

Prosím o radu, které ryby se nejvíce hodí ke skalárům? snesou se s mečovkami a molly? :-)
Přidal(a) Lola dne 25/12/2008

25. Jsem to zmastila (5 příspěvků)

Ale již jsem doma. Poslala jsem dotaz do kategorie článek. Omlouvám se.Jinak chci moc pochválit , že tohle pro nás na internetu existuje. :-). Jinak "rvou se mi samci skalárů. Co s tím? :-)
Přidal(a) Věrulín dne 17/12/2008

26. Ancitru podruhé (6 příspěvků)

Znovu se ptám na ancitrusi: Již šestý den 27.11. mám vykulených asi 7 ancitrusů. Dalších 20 jsou pořád jikry. Mám ještě počkat? Mám mladého ancitrusa, tak nevím jestli oplodnil všechny jikry, ale ani ty vylíhlé nemůži najít. Samozřejmě se můžou ukrývat.
Přidal(a) Vašek dne 27/11/2008

27. Boj o přežití (9 příspěvků)

Můžou žít ancitrusi v dobře zarostlém akváriu s úkrytama? Vím, že jo , ale je jich asi 30. Jsou vylíhlí z jiker a jsou prozatím malí.
Přidal(a) Vašek dne 24/11/2008

28. Kancik (5 příspěvků)

Jake rybky chovat s kancikem červenohrdlým?

29. Krevetky (3 příspěvky)

Prosím Vás, hodí se krevetka denticulata k čichavcům zakrslým?
Přidal(a) Kalupinka dne 14/11/2008

30. Cichlidy (7 příspěvků)

Prosím o radu. Chci do nového akvária /200litrů/ cichlidy. Nevím si rady s počtem a úplně si nejsem jistá ani složením. Chci, aby se jim dobře dařilo, nějakou literaturu nastudovanou mám, ale praxe je praxe. Dík :-)
Přidal(a) Alena dne 12/11/2008

31. BETTA (6 příspěvků)

Hodí se sameček bojovnice pestré do akva s neonkama (obecné), krevetkama(Red cherry - 3cm), krunyřovcema (modrý) a pancéřníčkama (zlatopásý) ???? :-)
Přidal(a) Kristýna dne 08/11/2008

32. Tetra (4 příspěvky)

ahoj akvaristé, moje neonka (tetra) má vzadu na ploutvi černou skvrnu, ale chová se úplně normálně a neshledávám na ní žádné divné chování . Pokud víte něco víc pište
Přidal(a) Vašek dne 31/10/2008

33. Parmička a paví oko (2 příspěvky)

Jaký je váš názor na vztah pavího oka k parmičce čtyřpruhé? já měl oboje, ale paví oka mi začali zdychat. myslíte , že to je parmičkami.(jindy moje chovy p.o. čítaly několik desítek)
Přidal(a) Vašek dne 29/10/2008

34. Krunýřovec (3 příspěvky)

Koupila jsem si krunýřovce a drápatečku. Všechno bylo v pohodě, ale když jsem se včera vrátila tak jsem našla menšího krunýřovce rozpáraného a vyžraného na dně. Mohla mu to udělat drápatečka? V akváriu jsou ještě šneci, živorodka, krunýřovci a již zmíněná drápatečka. Krunýřovec byl 4 cm velký. Drápatečka byla dospělá. Prosím raďte.
Přidal(a) Kristýna dne 29/09/2008

35. Ancistrus (10 příspěvků)

ahoj,koupili jsme si ancistrusy,mají šedivou barvu a černý žíhání.nevíte někdo,co je to za druh?Díky za odpovědi
Přidal(a) Míša dne 23/09/2008

36. Drápatečka (7 příspěvků)

Čím mám krmit drápatečku? :-)
Přidal(a) Kristýna dne 09/09/2008

37. Krmeni (2 příspěvky)

ahoj diky za prispevky zraloci,us asi ne zralocky a chtel sem se zeptat na otazku krmeni?nevim jak casto nechci aby byly prekrmovany a zase aby ztradaly
Přidal(a) Visna dne 30/08/2008

38. Sladkovodni zralok (4 příspěvky)

Ahoj mam dotaz chtel bych pestovat tyto rybky ale nevim jestli se dorustaj k rozmerum akvaria mam 63 litru je to mozne?
Přidal(a) Visna dne 28/08/2008

39. Hledam informace (6 příspěvků)

mám 30ti litrové akvárko používám ho jako spíš odchovničku mám v něm i PŘÍSAVKY LEVERETOVY má s nimi někdo zkušenosti já je tam mám už necelý rok a daří se jim dobře alechtela bych i mladé
Přidal(a) IVETA dne 08/08/2008

40. Raci (3 příspěvky)

ahoj,chtěli by jsme do akvárka raka,máme paví očka,mečovky,ancistruse.můžete nám poradit jaký druh raka bude k těmto rybkám nejlepší?nebo ho máme nechat radši samotného,aby nám nesežral rybky?díky
Přidal(a) Míša dne 18/07/2008

41. žlutý ancistrus? (6 příspěvků)

máme v akvárku páreček ancistrus sp. obyč. (klasicky zbarvený) a podařilo se nám jeho vytření. máme asi 7 malých a z toho dva jsou jasně žluté barvy. Už jsou poměrně velcí, může jim být tak asi měsíc - přebarví se ještě, nebo existují i mezi rybami albíni?
Přidal(a) Kachli dne 08/07/2008

42. Paví očka (15 příspěvků)

ahoj Může mi někdo poradit?Narodili se nám malý paví očka,dali jsme je do jiného akvárka,protože jsme se báli aby mán je mečovky nesežrali.Za jak dlouho můžeme dát malý paví očka zpátky k mečovkám?díky za odpověd
Přidal(a) Míša dne 08/07/2008

43. Kdo vydrží s keříčkovcem? (2 příspěvky)

Mám dva keříčkovce dvoupásé (už mají 8 let) a vydržela s nimi jen tetra čtyřpruhá. Teď si budu zařizovat větší akva-200l a přecejen bych si tam nějaké rybky chtěla přidat :-) Poradíte mi prosím, jaké rybky k nim můžu dát nebo naopak nedat? Díky
Přidal(a) Vercas dne 21/05/2008

44. Zajímavost (13 příspěvků)

Zajímalo by mě , jestli někdo ví , jestli můžou ryby zvracet ?? :-) :-) :-)
Přidal(a) Domiss dne 11/05/2008

45. Zniesli by sa tieto rybky? (20 příspěvků)

Ja chovam 3 zavojnatky,2 skalare a dvoch prisavnikov .....myslite ze by sa zniesli este keby som k nim pridala gupky ??? Alebo poradte mi co bvy sa k nim este hodilo... :-) pls. Dakujem :-)

46. Neonky (23 příspěvků)

Mám teď v akvárku Mečovky, paví očka a jednoho pancéřníčka :-) Můžu k tomu přidat Neonky ? :-)

47. Betta + hejnová rybička (10 příspěvků)

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli mám jedinou samičku betty která mi připadá hodně osamělá co mám dělak přikoupit k ní nějakě hejnové nebo obyčejné rybičky nebo ji mám dát do akvárka společně ještě s mojim samečkem a samičkou kteří ji pořád koušou a honijopu poradte mi plsky :-) :-)

48. Bojovnice - rady (5 příspěvků)

Chtěla bych se zeptat proč sameček s jednou mojí bojovnější samičkou honí tu slabší. Prosím poraďte mi, mám ji strčit do jinyho akvárka nebo musí vydržet? Proč sameček tu jednu samičku pořád honí a tu druhou ne a jaká má větší šanci na spáření.

49. Můžu nebo ne? (9 příspěvků)

Můžu dát Akaru Hnědou a Pestřence Červeného k sobě????

50. Jak se jmenuje? (19 příspěvků)

Ahoj,vítě někdo prosím jak se jmenuje rybka která se dá chovat v malé akvárku bez filtru?..díky

51. Páreček (6 příspěvků)

Chtěla bych se zeptat jaky rybičky by se daly společně chovat s párečkem bett bojovnic ktery si udělaly hnízdo a mají vněm vajíčka mooc děkuju :-)

52. Arrhenodie - změna pohlaví (7 příspěvků)

ahoj, mám (měla jsem) samičku mečovky, která se mi změnila na samečka. Chtěla jsem se zeptat jest-li je nějaká konkrétní příčina této proměny. Nám třeba v tu dobu zemřel jediný sameček mečovky,tak jestli to může být tím,díky

53. Lupen (4 příspěvky)

Ahoj chci se zeptat jak poznám samičku od samce Black moly

54. Hejnová rybička (10 příspěvků)

Ahoj, poradí mě někdo nějakou pěknou hejnovou rybičku. Do společného akvária se skaláry. Dík Lada

55. Změna barev (17 příspěvků)

Ahoj!Dostali sme rybičky... Já se o ně nikdy nestarala a tak nevím, jestli se bojím správěně nebo ne. Hej, naše rybky mění barvy!!! Je to normální? A mění ji více druhů ryb! A já nevím, čim to... Když sem se dívala na rejstřík rybiček, tak sem je tam nenašla (možná proto, že maj jinou barvu)... Tak nevím, co myslíte vy?

56. Rybička (4 příspěvky)

Prosím Vás, ve zverimexu jsem si koupila dvě bílé rybičky, Nema, ale v žádné encyklopedii jí nemůžu najít. Neznáte jí někdo? Ve zverimexu byla pojmenovaná prostě jenom jako Nemo.

57. Naklonování rybiček (4 příspěvky)

Jestli se vám to už někdy stalo popište to sem nebo nám dejte nějaké dobré rady jak vypadá hezká rybička (já jich pár mám ) :-) :-) :-)

58. Rybky-pestrenec (2 příspěvky)

dobry den mam parek pestrencu a potrebovala bych vedet zda se k nim hodi i jine cichylidy nebo jine rybky aby se nehonily atd.dekuji. Prcek.B@seznam.cz

59. Hodí se tyto rybky k sobě? (6 příspěvků)

RADÍ SE TU JAKÉ RYBY MŮŽOU NEMŮŽOU BÝT SPOLU. :-) :-)

60. Chov rybiček (21 příspěvků)

Které rybičky nejsou náročné na chov a jsou vhodné pro začínající akvaristy

61. Panceřníček nejmenší (2 příspěvky)

Mám panceřníčky nejmenší,nemnoží se mi,co udělat? Jaké rybičky další k nim mohu přidat? Děkuji :-)

62. Chov rybek (5 příspěvků)

Jaké rybičky můžeme chovat společně s neonkami

63. Jaké máte rybičky? (42 příspěvků)

Do tohoto fóra pište jaké máte doma rybičky, kolik, jestli se množí a cokoliv jiného o Vašem akváriu, co by ostatní mohlo zajímat :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby