Rastliny z potoka?

V jednej knihe som sa dočítala že si môžeme vytrhnúť rastlinu z potoka,rybníka a dôkladne umyť a zasadiť ALE: na jeseň odumierajú a padajú na dno...Uškodilo by to akvarku v ktorom je 24°-27°C ? :-)vašek: Úplně nejlepší a nejbezpečnější je mít rostlinky od kolegy akvaristy. (Taky určitě nejlevnější).


Myslím, že nejbezpečnější je koupit si rostliny v akveristice.


salonka:Lepší rozdělení akvarijních rostlin je na studenovodní a tropické, růst mohou jak v přírodě tak v pěstírnách.


čo má rásť vonku,nech rastie tam a do vody len akvarijné rastlinky dávať!


A hrozí zavlečení šneků. Já jsem měla jako málá pro začátek akvárium s rybkama co sem si v řece nachytala (malé rybky), protože mi rodiče nechtěli ryby kupovat a rostlinky už vůbec ne. Zkusila jsem do něj dát plovoucí kytku z jezírka, ujala se rybky jí dokonce i okusovali ale po 3 dnech se mi vylíhli šneci. To byla sranda panečku. Všechny jsem je vysbírala až na 3 ty jsem tam pak nechala. Takové akvárium sem měla dva roky a za tu dobu rybky neonemocněli. Takovéto akvárium bych doporučila všem kteří nechtějí mít problémy s nemocema. A nechtějí mít na krku akvárko o které se musí denodeně starat. A vydrží i 3 týdny bez krmení (déle jsem to nezkoušela). V akv. jsem neměla filtr ani topení a vodu dostávali odstátou 48 hodin. Pak jsem rybky pustila na svobodu. :-) :-) :-)


snowboard: Jo tak to jsem zkoušel taky. Pamatuji se, že jsem dostal první rybku od kamaráda, dal jsem ji do 3l lahve, dolů písek a utíkal jsem na trávník před dům, vytrhl trávu s kořeny a zasadil jsem ji do lahve. Až po týdnu mi rodiče řekli, že bych se měl někde zeptat, co se za rostliny do AQ dávají. :-) :-)


Když jsem začínal s AQ, tak jsem to taky zkoušel, ale kytky nevydržely.


Přesně, takové rostliny jsou vhodné do zahradního jezírka a ne do akvária.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby