Ive alebo umele rastliny?

Mám okolo 60l akva a mám v ňom 4 umelé rastliny.No neviem či k nim dokúpiť nejakú živú, čo mi poradíte? :-) Alebo ak či by mohli byť umelé a živé rastliny spolu? :-)Ja som mala aj malé akvárium ako Ty,aj veľké.Ale v malom som mala aj umelé rastliny so živými a mne to pripadalo potom gýčové.Ale chvíľu sa to dalo a myslím,že to ani nevadilo,len oku to veľmi neladí.Ale do veľkého akvária,ako máme teraz,by som iste nemiešala rastliny živé a umelé.Dať ich tam môžeš,ale asi to uškodí kráse celkového vzhľadu akvária.


yirka: Přesně, takové cichlidy nebo kančíci, ti ryjí hodně a normální rostliny hned zničí. Podobně africké cichlidy.


franta: Já bych si také do AQ umělé rostliny nedal. Ale kategoricky odmítat si nedovolím, protože existují druhy ryb, které se prostě s živou rostlinou "nesnesou" a pokud chce akvarista alespoň nějakou dekoraci, nic jiného mu nezbývá. Osobně bych je však nenazýval rostlinami, ale dekorací.


Jen živé,umělé nemají v akv. co dělat! Vždyt akvárium je kus prírody!


Já doporučiji pouze živé rostliny. Ale v akváriu můžeš mít umělé i živé.


Ještě bych pro větší akvária nedopuročoval-tedy komu kdo má na to peníze ten burčák.Kupte bombu atd. a máte vystaráno.Jinak živé rostlinky jsou živé-jak rozmnožíš umělou :-)


ja si idem do tesca kupit nejaku zivu rastlinu len neviem aku stoji 75,- SK


Živé jednoznačně doporučuji, ale pozor při nákupu. Já preferuji nákup pěstitelských přebytků. Profi pěstírny to pěstují ve sklenících spíše jako bahenní kytky a doma v akváriu docela rychle skomírají nedostatkem světla a rozpadají se.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby