Ruduchy

S touto řasou jsou problémy neustále. Existuje přes 150 druhů těchto řas. Nejrozšířenější je černá štětičková a černá vousatá řasa. Do tohoto fóra pište zkušenosti a rady s ruduchami.Eleria Karai: Na přesnou anamnézu a diagnózu je málo informací (velikost, světlo, počet a druh ryb, doba a intentzita osvitu a pdo.), nicméně obecně zelená řasa většinou znamená nadbytek světla a naštěstí většinou obyvatelům AQ chutná. Lze tedy řešit predátory řas (ryby, plži) nebo úpravou podmínek.


mě se v akváriu přemnožili řasi(zelené)tak já nevím mám si koupit nějaké řasožravé šneky?? :-)


Snížil jsem proud filtru a řasy se zatím neobjevují. No tak se uvidí co bude dál. :-)


Já jsem měl s touto černou štětičkovou řasou také velké problémy. Mohu říct, že jsem zkusil vše možné, ale pomohly mi až čtyři mladé parmičky černopruhé a to dokonale. Je to už rok a rasa se mi již znova neoběvila


NO3 do 25 mg PO4 0,5 max 1 mg Časté odkalování a výměna vody cca 20 % -30 % jednou týdně, nepřekrmovat! Upravit výtok vody u filtru aby se voda příliš prudce nečeřila.Dostatečné osvětlení atd.Toto jsou hlavní body, ale lze napsat spoustu dalších, v různých akva. diskusích je k tomuto problému napsáno mnoho názorů.


citacehttp://www.akvarijni.cz/rostliny.htm#rasy: Ruduchy se vyskytují na starších listech rostlin, kamenech a dekoraci jako tmavá, černě, hnědozeleně i hnědě zbarvená vlákna v souvislejších porostech nebo také jako chuchvalce až svazky členitě rozvětvených vláken. Ruduchy pevně drží na podkladu a zejména z rostlin je nemožné je odstranit bez poškození listů. Řasožravé ryby ani plži si jich ve větší míře nevšímají. Jedinou výjimku tvoří, a dokáže většinou pomoci, vyhladovělá parmička černopruhá Crossocheilus siamensis. Tyto řasy se vyskytují i v dobře udržovaných akváriích, kde se pomaleji rozrůstají většinou jen na starších listech rostlin a vadí nám tam zejména z estetického hlediska. K možným příčinám růstu různých druhů ruduch mimo jiné patří také rozvířené částečky organického kalu a detritu usazené na listech rostlin. S případným mírným výskytem nejen těchto řas se musíme tedy smířit, v každém případě pro prevenci a zabránění masivnímu přemnožení vždy napomáhá kromě dostatku dobře rostoucích rostlin také pravidelná údržba spojená s odkalováním a výměnou části vody.


Tuhle řasu mám také v akva, ale doufám, že až si pořídím vnější filtr, tak se to spraví.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby