Jak cistit filtr

kdys cistite filtr tak ho musite oplachnout a este parkrat promackat v akvarku aby lim zustali bakteriejá fitr vždycky properu ve vodě, kterou vypustím z akvária


Filtr jsem před nějakou dobou umyl ve vodě z akva. a teď čekám jestli se něco změní. No uvidíme. :-)


Taky jsem oplachoval pod tekoucí horkou vodou, ale asi to dělat nebudu, protože se mi po opláchnutí většinou objeví řasa a za nějakou dobu zmizí. dík :-)


Doposavad jsem také oplachoval pod tekoucí vodou, takže teď to zkusím jinak a uvidíme :-)


Yirkuv postup je naprosto správný! Bakterie se opláchnutím chlorovanou vodou zničí a tím je fitr na nějakou dobu zbaven své důležité schopnosti - přeměnu škodlivých látek na neškodné. Já jako nezkušení akvarista také umýval filtr pod tekoucí vodou, ale začaly se mi obejovat řasy a také nápadně často ryby trpěli na choroby..Potom mi někdo poradil ať to dělám právě při odkalování a filtrační náplň propláchnu v odstáté vodě a od té doby co to takhle dělám mi téměř vymizela řasa a nemoc se obejeví maximálně jednou za rok a to většinou v důsledku nedodržení karantény či sezoních obdobích. Podle mě jsou prostě bakterie ve filtru něco jako imunitní systém u člověka.


Oba dva zatímmuvedené postupy asi nejsou ideální. Nejlépe se osvědčuje filtrační hmotu čistit v době odkalování AQ a to tak že si odpustím část odkalené vody do kbelíku, v ní promnu a properu filtrační hmotu a pak ji vrátím do filtru.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby