Tetra měděná

Moc prosím o radu dnes jsme do našeho nově založeného 55 litrového akvaria přinesli 5ks rybek Tetra měděná a 5ks Tetra neonová a dva krunýřovce. Rostliny ještě nejsou moc rozrostlé je jich tam 6 trsů. Po tom co se rybky asi po dvou hodinách po šetrném a pozvolném vypuštění uklidnili začali asi dvě Tetry měděné ty další tři honit a napadat. Pokud se těm dvěma agresivním připletou k čumáku i "neonky" tak se na ně taky vrhají. Ryby jsme nakrmili, ale chování se nezměnilo. Uklidní se situace? Nebo čím jim máme pomoct? Podle toho co jsem vypozorovala jsou Tetry měděné asi všechno samci. Ty dvě agresivní jsou teď mnohem víc vybarvené a dělají různé pozy na ostatní. Všem předem moc děkuji za radu!To hejnko je příliš malé. Osobně bych doporučil, pokud si je chceš ponechat, dát pryč neonky a doplnit t- měděné na cca 10 ks nebo naopak udělat stejnou akci s neonkami.


Tak že jsem přišla ještě na to, že jadna z rybek Tetra měděná je samice a 4 jsou samci dva větší honí dva menší, kteří se jim to snaží vzacet a honí i tu samici, která je z toho dost hotová. Bylo by řešení přemístit ty dva agresory do jiné již zaběhlé zarostlejší nádrže (k sestře) a dokoupit ke dvoum menším samcům a samičce ještě dvě samice? Nebo nechat v nádrži jen jednoho samce, alespoň do doby, než víc zaroste?? Nebo myslíte, že je 10 ryb a dva krunýřovci na tuto nádrž hodně? Moc za rady děkuji.


Samečci tohoto druhu jsou agresivní. Bývají také výrazněji zabrveni. Proto je třeba, aby v nádrži bylo dostatek úkrytů a tato byla hodně zarostlá. Přispívat k tomu může i pravděpodobně ne úplně zajetá nádrž.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby