"těhotná" parmička

ahoj, :-) před časem jsme objevily, že jedna nase parmicka (diamantová) má podezřele velké břicho. Už jsme se těšily na mladé. Asi po měsíci nám došlo, že potomky nečeká. Tak jsme předpokládali, že brzy umře :-) .Ale ona přežila mnoho rybek (vypadá jak vzducholoď) a stále je snámi. Nevíte co jí je?nehnedan: Ono těch parazitů vnitřních i venkovních existuje celá řada. Zajímavý článek i s foto na toto téma: http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici


Ahoj děkuji Vám za názory, těch parazitů se obávám a je pravda že od té doby co je ta rybka nemocná řada jiných zemřela. :-)


Evinda100: Akvarijní rybky sice nejsou savci, ale živé potomstvo zjevně rodí - viz živorodky. :-)


nehnedan: Na fotku jsem se podíval a rybička vypadá opravdu nepěkně. Pokud nemá problém s plaváním a šupinky neodstávají, je zjevně problém v zažívání. Každopádně je její prognóza špatná. Zvážil bych její oddělení od ostatních, kdyby to byli nějací parazité, mohlo by to být zlé i pro zbyxlé osazenstvo.


nehnedan: Na fotečku jsem se dívala a nevypadá to dobře!!! Napsala jsem Vám tam u AQ..... :-)


Ahojky :-) fotku už jsem dala k mojí prezentaci. Ale dneska se mi ta rybka moc nelíbí :-) mám strach že brzy lekne. :-)


yirka: no fajn,konečne budem v obraze ,lebo som s tým mala vždy problém ,aký výraz pre ten stav rybky použiť


salonka: Je nutno rozlišit zda se jedná o rybku živorodou či kladoucí jikry. Pokud je živorodá, je správný výraz "březí", pokud klade jikry je správným výrazem "zaplněná jikrami".


[4443 inak aj ja som dosť dlho nevedela,ako nazvať "tehotnú" rybku.Ale niekto používa výraz i kotná,ale tiež neviem,či je ten správny a v češtine už vôbec neviem. :-)


nehnedan: To by bylo dobré, fotka většinou pomůže více než deset komentářů. :-)
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby