Jedna zajímavost...

Přečetla jsem si zajímavost od uživatelky "Nehnedan" a můžu potvrdit,že odkalená voda s akvária děla zázraky při pěstování orchidei. :-) Před dvěma lety jsem ze zdravotních důvodu musela zrušit AQ a do květinkového nebe odešly dvě orchideje...a v současné době ke mě chodí sousedka na odkalenou vodu,že je to zázrak pro tyto květiny :-) Tak vřele doporučuji!!! :-)yirka: Svým způsobem máte pravdu...květiny jsou jak rybičky...každá chce své :-) některým by ta voda ublížila,ale kdo pěstuje více kytek tak by měl vědět co je pro ně nejlepší!!!Koukám,že jedna zajímavost a kolik tu je reakci!!! :-) Ale od toho je forum :-)


Ještě k topmu zalévání. Rozhodně by se to však nemělo stát jediným způsobem hnojení a zalévání. Jednostranné hnosjení v malém prosotru květináče by dlouhodobě mohlo přinést více škody než užitku.


geminika: Nikdy ma nenapadlo zalievať kvety vodou z akvária,ale bolo by zaujimavé sledovať ako by sa im začalo naraz dariť,ak by som tak začala predsa len robiť. :-)


Orchidea sa má polievať prevarenou vodou. Ja to robím a krásne kvitne takmer nonstop. Vodu z akvária tiež používam na polievanie izbových kvetín. Ten najväčší humus, ktorý z akvária vytiahnem a ešte v tom vypláchnem aj filter si dám do PET fľaše a polievam približne až do ďalšieho odkaľovania. Kvety sa zatiaľ nesťažujú. :-)


yirka: ZDRAVÍM A UVEDU TO NA ZPRÁVNOU MÍRU :-) MARNĚ SE SNAŽÍM PŘEPSAT NA WEBU TO CO TAM PATŘÍ :-) AQ ZALOŽENÉ V R.2010 JSEM ZRUŠILA JAK PÍŠU ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ A MÁM NOVÉ OD ROKU 2012 KTERÉ TEĎ PREMÁVÁ!!!UŽ JSEM TO VZDALA PROTOŽE TO BY SE MNOU :-) VŽDY SE MI UKÁŽE,ŽE UDAJE SE PODAŘILO VLOŽIT,ALE U TOHO NOVÉHO MÁM NAPSANÉ 2010 :-) TAKŽE TA SOUSEDKA KE MNĚ OPRAVDU CHODÍ!!! :-) P.S.TO CO JSEM NAPSALA DO PRVNÍHO PŘÍSPĚVKU OPRAVDU VYPADÁ NESROZUMITELNĚ PRO TY DATA!!!JÁ ZA TO NEMŮŽU :-)


Doporučení beru, jen nerozumím té časové posloupnosti. AQ bylo před časem zrušeno a sousedka nyní chodí pro vodu???


Vzhledem k tomu, že měním větší množství vody najednou, mám 8m dlouhou hadici a voda jde z nádrže rovnou do truhlíků a květináčů na dvoře.


ja som o tejto možnosti s akvarijnou vodou len počula,ale nejak som tomu veľkú pozornosť nevenovala.Skôr mi ti prišlo ako nejaký úlet,ale ako vidím,je to pravda a aj overená vec.Tak nech sa teda kvetinkám darí s takou super zálievkou. :-)


Ahoj je to super já to taky používám! :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby