Ryba plavající nahoře pomoc!

Ahoj dostali jsme nové rybičky od mé kamarádky jedna byla starší koupili jsme vzduchování a růzdné prostředky! Ny večer jsme vzduchování vypli a ráno plave rybičky ta nejstarší nahoře a dýchá jen tak plave ani ploutvema nehýbe pak po hodině umře! :-) Nevím jesli mám umít vodu nebo co mám udělat a jak to, že umřela! Ostatní závojnatky a přízemní rybičky přežily!Možná, že byla moc satrá asi tak 4 roky vážně nevím moc potřebuji radu! :-) :-) :-) :-)Evinda100: Jestli té reakci správně rozumím, tak to právě potvrzuje mou domněnku o příliš častém čištění. Pokud je průtok znatelný, filtr by se čistit neměl, čištění bych doporučil až po poklesu po 25% výkonu.


Evinda100: Ještě dodám, že další častou chybou je přehnané čištění filtru, čímž rovněž dochází ke ztrátám užitečných baterií. Filtr je třeba čistit při opravdu výrazném poklesu výkonu - průtoku.


:-) Nyní to máme zapnuté nonstop takže je to v pořádku! :-) :-) Děkuji za odpovědi!


Vzduchování je vlastně zbytná činnost, při normální filtraci s pohybem hladiny by měly rybky míti kyslíku dost. Otázkou spíše je, zda ta nádrž byla na příjem nových rybek připravena, to zn. osázena a opatřena dostatkem nitrifikačních bakterií. A poku již se vzduchuje, tak smysl to má právě a jen na noc!


nevím čím to bylo,ale nemyslím, že to bylo vzduchování! :-)


Není jednoduché odpovědět!!! :-) Nevím proč vypínáte večer vzduchování to má jet pořád!!!A nevím co to bylo za rybičku!!!A akvárium se jenom odkaluje tak 1/3 vody a doleje se odstátá voda, čistí skla a filtr.Napište kolik litrů má AQ a jaké rybičky tak ještě máte :-) Nikdy neberte rybičky jen tak...měly by být v karanténě než je přidáte do svého AQ :-) mohly by přenést nemoc i na Vaše rybky :-) Opravdu nejde poradit víc!!! :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby