Pomóóóóóóc

Objevila se my v akváriu na všech rybičkách KRUPIČKA. Jak a čím je mám léčit??? :-) :-) :-) :-)Mě se většinou osvědčilo léčivo Preventin a ani není moc drahé a je to univerzální léčivo.


Určitě, tak jako u všeho, existují výjimky, které potvrzují pravidlo. :-) Mé vlastní zkušenosti a zkušenosti výrazné většiny kologů léčících tuto nemoc jsou však totožné se mnou. Každý, zvláště ten co má 1 malou nádrž, nemá možnost pracovat s karanténní nádržkou.


killer: Teoreticky by to mělo stačit. Ještě je k tomu třeba pravidelně měnit částečně vodu ( je třeba ty potvory naředit - množí se geometrickou řadou). Osvědčilo se mi denně odkalovat první týden asi třetina vody. S novou vodou přidávám trochu použitého léčiva. Hlavně po 14 dnech vše přeléčím znovu, tím by měly být zabity všechny stádia.


yirka: Já zrovna nemám nejlepší zkušenosti s eshou Většinu ryb, co jsem si pořídila ve zverimexu byla přeléčena FMC, a poté kdy jsem si nedopatřením něco přitahla esha nikdy nezabrala. Nakonec to řeším následovně - ryby kupuji pouze u chovatelů. Doma je dávám do karamtény, kde jim na týden zvednu o dva stupně oproti teplotě, kterou měli ryby u chovatele a vodu mírně nasolím. A každý den den měním třetinu vody. V případě terčovců je rovnou přeléčím novým preparátem od Sery - tremazol.


Je to sice trochu "off date", ale překvapuje mně, že žádná reakce nesměřuje k použití léku s největší účinností a to eSHa EXIT, který je velmi šetrný k rybkám i rostlinám, nevyžaduje zvyšování teploty a lze jím léčit celé AQ. Jednoznačně doporučuji, není to jen moje zkušenost.


Oodinium(krupička) Oodinium je zvláštná případ mezi jednobuněčnými rybími parazity,protože tento organismus má rostlinný původ. v počátečním stádiu se ryby otírají o dekoraci a listy rostlin,napadení ryb v této fázi není pouhým okem rozeznetelné.Teprve,je-li napadení oodiniem masivnější, stává se nemoc viditelnou.Ve sladkovodním akváriu se objevuje Oodinium pillularis,zatímco c mořském akváriu oodinium ocellatum. Při napadení Oodiniem je kůže ryb plná malých,bělavých nebo nažloutlých teček.Tečky na kůži mají maximální velikost0,3 mm,takže jsou mnohem menší než tečky způsobené Ichthyophtirusem.Rozlišení obou nemocí je proto velmi snadné. oodinium nejdříve napadá ploutve ryb,potom se rozšíří po celém těla.V pokočilém stádiu nemoci ryby vypadají jako by byly posypány moukou;povrch těla je šedavě oplalizující.Šedavý povlak je dobře vidět,podíváme-li se po délce rybího těla. V závěrečném stádiu nemoci se šedivým povlakem potáhnou i oči ryb a odpadávají části ploutví a kůže. Přípravek sera oodinium byl vyvinut specielně pro léčbu tohoto onemocnění;přípravek může být použit ve sladké vodě stejně jako v mořské vodě, kde úspěšně zebíjí oodinium v rozpětí tří až pěti dnů.Vzhledem k vysokému obsahu mědi nesmí být sere oodinium požit v akváriích s bezobratlými žovočichy.


1 lžíce soli na 40 l, zvýšit teplotu na 29 °C a vzduchování zapnout na plný koule..lečba trvá 10 dní


Chemii bych viděl jako poslední možnost. Stačí sůl + zvednout teplotu + vzduchovat. Více na http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm#1


No stačí kapka Multimedical a když nebude pomáhat už zbejvá jen čekat.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby