Nemoc zavojnatka asi Ichthyophthirius mul.

Opakovaná nemoc a prosím o radyTaké jsem dnes zjistila, že má závojnatka má bílou krupičku kolem očí, nasadila jsem Costapur, snad pomůže. Myslím, že při léčebě se doporučuje teplejší voda 28-31C...ale nevím, nemám s krupičkou zatím žádné zkušenosti :-)


Foto: Minulý týden: http://img64.imageshack.us/img64/5216/17012010018.jpg Dnes: http://img64.imageshack.us/img64/2360/24012010028.jpg Prosím o rady, zda se může jednat o tu samou nemoc (recidiva), nebo je to jiná velmi podobná nemoc. Co dělat aktuálně: Zatím jsem v akvariu neměnil vodu od minulého týdne, nechci rybu ještě více stresovat. Filtraci jsem nechal mimo akvarium, od včerejška. Nechal jsem jen vzduchování. Kdy ukončit léčbu a co dělat potom dezinfikovat akvarium, jak nejlépe dezinfikovat filtraci v savu, nebo jen vyvařit plastové části (náplně vyměním za nové) Děkuji za odpovědi a za Váš čas.


Minulý týden v sobotu 16/1/10 jsem zpozoroval na jedné ze závojnatek bílé vlákna ze žáber, v neděli už měla bíle tečky a vlákna po těle a ploutvích + krvavé místa. Rybu jsem nafotil a po konzultaci v pet shopu v nakupním centru začal léčbu Costapurem od Sery. Bohužel nebyli schopni mi poradit více, tak jsem dle vlastní úvahy před zahájením lečby vyměnil 20l vody, vyčistil filtry, odebral aktivní uhlí z vnějšího, dal zpět do akvárie, zvedl teplotu na 23°C a začal dávkovat Costapur dle návodu. Ryba se velmi rychle ztavovala a v pátek 22/1/10 jsem přestal dávkovat costapur a v sobotu 23/1/10 jsem chtěl udělat údržbu akvaria. Bohužel v sobotu se na té samé rybce zase objevili bíle tečky a vlákna, tak jsem vyndal filtraci, zase zvedl teplotu na 23°C a začal přidávat costapur. Bohužel dnes je na tom ryba ještě hůř, leží na boku a nechává jen unašet na hladině. Dnes jsem ještě od Sery začal přidávat Ecopur.


Dobrý den omlouvám se, za založení nového vlákna, ale nepodařilo se mi najít zde odpověd na moje dotazy. Akvarium: 112L, dno písek + kačírek, Obyvatele: 2x Zavojnatka, 10x Tetra, 3 kytka Teplota: 22°C Filtrace: HAGEN Filtr Aqua Clear 50, bublifuk 2x molitan a vzduchovaci kámen. Založeno Duben 2009

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby