Začátečník - založení akva

zdravím všechny, kdo jsou ochotni poskytnout rady pro začátečníka, který zakládá akva. Má předběžně vybrané rybičky a potřebovala bych vědět, zda jsem je vybrala správně. Budu zakládat akva (25l) a mám v plánu tam dát platu skvrnitou (4-5 ks), parmičku duhovou (četla jsem, že mají být v páru) a pancéřníčky (3-4) nebo ancistruce a krevetky. Budu ráda za Vaše názory a rady, děkuji :-)Nebo místo pavích oček dej ty platy skvrnité ve stejném počtu i poměru.


Do 25 litrového akvária můžeš dát paví očka. Doporučil bych pouze 4 (1 samce a 3 samice). S největší pravděpodobností se ti brzy rozmnoží. Mláďata potřebují rostliny, u kterých se ukryjí. K nim pak ještě 2 pancéříčky.


Pancnéřníci se hod skoro ke všemu, možná by však bylo lepší dát v tomto případě dva a k tomu malé druhy rybek.


My jsme měli 6skalárů a po cca. 1-2 týdnech nám přišly 2 rybky pryč. Akvárko máme 50l a máme tam 2 antistruse. Nevím nažrat dostávali 2 denně a všechny co odešly byly ožrané že černá vypadala jako ta světlá. Nevím co je to draplo asi to akvárko bylo pro ně malý takže ty nejmenší prostě "odstranily" máte s tím někdo zkušenosti??? Děkuji :-) :-) :-) :-) :-)


Takhle malé akvárko, do toho doporučuji dát jenom krevetky. Mám vlastní zkušenost. :-) :-)


Ja bych do teto litrze dal utopence a nechal tyden ulezet :-)


dodmo:V tom máš určite pravdu.Čím menšie akvárium o to horšie sa udržuje biologická rovnováha.Ja ked som 13ročný začínal s akvaristikou,tak som si svoje prvé akvárium kúpil 110litrové.


nj,ale celkově si myslím že s tak malým akva se nedá začít
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby