Záhadná nemoc pavích oček

Otázka na paví očkadodmo: Když už radíš prevenci "nasolením", bylo by dobré udat množství soli, jinak to může mít katastrofické následky...


je blbost je přelovovat krupičku je nutné přeléčit celé akva. Dal bych teplotu na 28*C nasolil a zároven tam hodil eshu


shinigami: Lepší by bylo změřit NO2 a neměřit ostatní. NO2 je parametr ohrožující ryby. Pokud máš závojnatky tak rád tak jim vytvoř co nejlepší podmínky (nejlépe venkovní jezírko) a netrap je teplou vodou. :-)


Vypadá to že asi se to lepší.Změřil jsem NO3 a bylo zvýšené.Vyměnil jsem 50% vody a odkalil.Změřil jsem poté vše kromě NO2 a je to v pořádku.Jinak vím že závojnatka není ideální do akva,ale já jsem na nich ujetý.Radši bych se zbavil ostatních než závojnatek. :-) Uvidím jestli se to nebude vracet,ale Všem děkuji za rady.


shinigami:Pokial sa jedná o krupičku tak dobre zaberá Exit v kombinácii s Esha 2000.V prvý den je lepšie dat dvojitú dávku a potom sa držat návodu.Pokial to bude bakterka tak zaliečit Baktopur direkt.Najlepšie bi bolo keby bolo možné sem do fora pridávat fotografie,tak ako je to na iných akvarisitckých weboch.Ušetrilo bi sa hodne času s identifikáciou nemoci a rýchlejšiemu zaliečeniu.


Tak vysokú teplotu nevydržia závojnatky. Lepšie by bolo choré guppy preložiť do inej už zabehnutej nádrže, ak je to možné. Nepíšeš, či ide biele chumáče alebo sa im rozpadávajú plutvy?


dodmo: Krupička se neléčí zvýšením teploty, teplota se zvyšuje jako prevence, rybky vytváří více kožního slizu a cizopasník se hůře přichycuje. Na krupičku jsou léky.


navíc teplotu26*C krupičku nevyléčíš kdyby to byla krupička tak musíš zvednout minimalně na 29*C


jj zavojnatky dělají napořádek a podle mně se do akvárií vůbec nehodí :-)
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby